Кількість
|
Вартість
|
||
|
Правильно доглядати за кімнатними рослинами — це досить клопітка праця. На відміну від людських немовлят, кімнатні рослини не плачуть, коли вони голодні або відчувають дискомфорт. Натомість вони реагують на навколишнє середовище різними, набагато витонченішими способами. Знати, коли настав час підгодувати кімнатні рослини, складно навіть для тих, хто давно займається вирощуванням кімнатних рослин.
Коли підгодовувати кімнатні рослини?
Кімнатні рослини в’януть, коли їм потрібна вода. Їх листя стає блідим і в'ялим, коли їм не вистачає сонячного світла. При занадто низькій вологості вони стають хрусткими, а при занадто високій, вони можуть загнивати. Але набагато складніше знати, коли ваші кімнатні рослини потрібно удобрювати. Немає чіткого сигналу від вашої рослини, яка кричить: «Мене пора погодувати!», окрім, можливо, уповільненого або застійного росту, який для багатьох людей, які вирощують кімнатні рослини ледве помічається. Тож замість того, щоб чекати сигналу від рослини, вам доведеться взяти справу у свої руки та використовувати добрива для кімнатних рослин за графіком, який базується на циклі їхнього росту.
Час внесення добрив для кімнатних рослин має відповідати порі року та характеру їх росту. Кожна кімнатна рослина має дещо різні потреби щодо кількості та частоти внесення добрив, але немає потреби надто ускладнювати процес. Так, ви можете вивчати кожен окремий вид кімнатних рослин, за якими ви доглядаєте, визначаючи їхні особливі потреби в живленні, але правда полягає в тому, що переважна більшість звичайних кімнатних рослин мають достатньо схожі потреби в добривах, щоб обробляти їх одним способом більш ніж достатньо та задовольнити їх потреби в підживленні.
Деякі кімнатні рослини мають специфіку при внесенні добрив, ніж інші, це правда. Але графік внесення добрив для кімнатних рослин, подібний до наведеного нижче, пропонує хороший баланс, який задовольняє більшість рослин.
Найкращий графік внесення добрив для більшості поширених кімнатних рослин заснований на циклі вегетаційного періоду, який, хоча рослини перебувають в приміщенні, де температура стабільніша, впливає на кімнатні рослини так само, як і на рослини на відкритому повітрі.
Весняний графік внесення добрив для кімнатних рослин: Почніть удобрювати кімнатні рослини приблизно за 8 тижнів до останніх очікуваних весняних заморозків. Наприклад, небезпека весняних заморозків зазвичай минає приблизно 15 березня. Це означає, що можна починати удобрювати кімнатні рослини в середині січня. Саме тоді дні починають подовжуватися і кімнатні рослини переходять із напівсплячого стану в період активного росту.
Перші три внесення добрив слід вносити в половині рекомендованої кількості. Якщо це гранульований продукт, використовуйте половину кількості, запропонованої на етикетці. Якщо це рідке добриво для кімнатних рослин, змішайте його до половини. Це живить кімнатні рослини в той час, коли вони насправді тільки готуються до активного росту, і їм ще не потрібна велика кількість поживних речовин для активного росту. Використання добрив для кімнатних рослин Verde згідно інструкції з використання забезпечить ваші кімнатні рослини всіма необхідними поживними речовинами.
Літній графік підживлення кімнатних рослин: Коли настає літо, час переходити до більш регулярної внесення добрив для кімнатних рослин. Частота внесення добрив влітку залежить від типу добрива, яке ви використовуєте. Рідкі добрива вносять частіше, наприклад, кожні два тижні або щомісяця. Гранульовані продукти використовують рідше, можливо, раз на місяць або на два місяці.
Добрива для кімнатних рослин із повільним вивільненням повільно розщеплюються та вивільняють поживні речовини в невеликих кількостях протягом тривалого періоду часу. Одноразове застосування більшості з цих продуктів триває від трьох до чотирьох місяців.
Дотримуйтесь цього розкладу незалежно від того, чи переносите ви кімнатні рослини на вулицю на літо чи ні. Кімнатні рослини перебувають у стані активного росту, коли літній рівень освітленості високий, незалежно від того, чи піддаються вони постійному температурному режиму домашнього середовища чи дії сходу і заходу сонця на внутрішньому дворику чи терасі.
Осінній графік підживлення кімнатних рослин: Приблизно за 8 тижнів до перших очікуваних осінніх заморозків скоротіть кількість і частоту внесення добрив для домашніх рослин. Це означає, що приблизно починаючи з середини серпня, необхідно зменшити кількість добрив наполовину та збільшувати проміжок часу між підживленнями.
Зимовий графік підживлення кімнатних рослин: Жодного. Кімнатні рослини взимку не знаходяться в стані активного росту, тому їх не слід підживлювати.
Що входить до складу добрив для кімнатних рослин?
Більшість добрив для кімнатних рослин містять суміш як макро-, так і мікроелементів. Три основні макроелементи, азот, фосфор і калій, що містяться в контейнері з добривом, вказані у вигляді співвідношення на передній частині пляшки або мішка. Ці числа, які називаються коефіцієнтом NPK, показують відсоток кожної з цих поживних речовин у контейнері. Співвідношення цих макроелементів у добривах відрізняється, тому потрібно застосовувати добрива для кімнатних рослин, оскільки вони мають інші потреби в живленні. Це означає, що використання добрива, розробленого спеціально для кімнатних рослин, є обов’язковим.
Це має бути перше, на що ви звернете увагу, купуючи добриво для кімнатних рослин. Десь на упаковці має бути написано «для кімнатних рослин». Співвідношення NPK вказано на етикетці кожного добрива для кімнатних рослин. Фосфор (середнє число на контейнері) необхідний для цвітіння. Добрива для квітучих кімнатних рослин повинні містити трохи більше фосфору (наприклад, 0-8-4). Добрива, що використовуються для зелених кімнатних рослин, які зазвичай не дають квітів, повинні містити трохи більше азоту. Вони також можуть містити збалансоване співвідношення поживних речовин (наприклад, 5-0-3 або 5-5-5).
Найкраще добриво для кімнатних рослин, яке можна розводити водою — концентровані водорозчинні добрива Verde, які ви можете придбати в https://nanomarket.ua/.
Багато, але не всі, добрива також містять вторинні макроелементи, такі як кальцій і магній, а також мікроелементи, такі як залізо, цинк і бор, які сприятимуть здоровішому росту рослини. Ці поживні речовини використовуються в менших кількостях, ніж основні макроелементи N, P і K, але вони все ще важливі для метаболічного шляху кожної рослини. Вам потрібно переконатися, що добриво для кімнатних рослин також містить невелику кількість цих поживних речовин.
Види добрив для кімнатних рослин
Тепер, коли ви знаєте, коли удобрювати кімнатні рослини та які поживні речовини повинні містити добрива для кімнатних рослин, настав час розглянути різні типи добрив для кімнатних рослин, щоб визначити, який з них підходить саме вам.
- Рідкі добрива мають знижений ризик спалювання рослини. Ще одна перевага використання рідких добрив, виготовлених із природних інгредієнтів, полягає в тому, що окрім забезпечення кімнатної рослини поживними речовинами, вони також діють як стимулятори росту. Вони сповнені десятків мікроелементів, вітамінів, амінокислот і рослинних гормонів, кожен з яких відіграє життєво важливу роль у здоров’ї та бадьорості ваших кімнатних рослин. Рідкі та водорозчинні добрива для кімнатних рослин змішують із поливною водою і вносять під рослини. Спеціальні добрива, такі як добрива українського виробника Verde, містять оптимізовані пропорції поживних речовин, які слід використовувати для певних видів рослин відповідно до таблиці використання.
- Гранульоване добриво для кімнатних рослин. Гранульовані добрива для кімнатних рослин доступні в одній із двох форм: у вигляді сипких, гранульованих гранул або у вигляді спресованих добрив у «шипах». На поверхню ґрунту розсипають гранульовані добрива, а спресовані «шипи» добрива вдавлюються в ґрунт, щоб вони тісно контактували з корінням рослин.
- Повільно діючі добрива для кімнатних рослин. Добрива для кімнатних рослин із повільним вивільненням, які також називаються добривами з простроченим вивільненням, виготовляються із синтетичного джерела поживних речовин. Рідкі поживні речовини інкапсульовані в покритті. Це покриття повільно руйнується і вивільняє поживні речовини в малих дозах протягом тривалого періоду часу. Такі продукти означають, що ви будете вносити добрива рідше. Це дуже зручно, але майте на увазі, що вони виготовлені не з екологічно чистих інгредієнтів.
Як бачите, удобрення кімнатних рослин не повинно бути надто складним. Використовуйте правильні продукти та застосовуйте їх відповідно до сезонного розкладу, і ваші кімнатні рослини будуть максимально щасливими та здоровими. Найкращі водорозчинні добрива для гідропоніки та кімнатних рослин можна придбати в інтернет-магазині NanoMarket.