Графік роботи:

Пн.-Птн.: 09:00–17:00

Замовлення на сайті приймаються цілодобово.

Ми знаходимось у м. Києві  (Теремки)

0
Мій кошик
Каталог
UAH
  • USD
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Дозиметри

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Незважаючи на те, що ми не часто відчуваємо наслідки радіаційного опромінення, насправді це сукупні ефекти, які зрештою можуть зруйнувати нашу структуру ДНК. На щастя, портативний дозиметр може допомогти виміряти кількість радіації, яку ми поглинаємо, і попереджає нас, коли ми переходимо за певний поріг. Тому при роботі з радіацією наявність дозиметра є обов’язковою.

Дозиметрія – це спеціальна галузь радіаційного захисту та фізики здоров’я, яка допомагає визначити та оцінити іонізуюче випромінювання, яке поглинає людина або частина тіла людини. Це може стосуватися як зовнішнього, так і внутрішнього випромінювання, коли енергія вдихається або потрапляє всередину. Інтернет-магазин https://nanomarket.ua/ пропонує купити професійний дозиметр від українських та зарубіжних виробників.

Існують різні способи вимірювання безпеки дози радіації. Її можна оцінити в поглиненій дозі, еквівалентній дозі та ефективній дозі.

  • Поглинена доза досліджує біохімічні зміни в тканині. Саме накопичення енергії в тканині призводить до опромінення. Наприклад, рентгенівське випромінювання може проникати глибоко в тканини і поширювати радіацію на інші органи. Таким чином, поглинена доза описує інтенсивність відкладення в будь-якій невеликій кількості, яка знаходиться в тканині.
  • Еквівалентна доза фокусується на кількості біологічних пошкоджень, які очікуються від поглиненої дози. Щоб розрізнити поглинаючу та еквівалентну дози, майте на увазі, що еквівалентна доза зосереджується на впливі випромінювання на тканину, тоді як поглинена доза відображає енергію, яка реалізується на тканині.
  • Ефективна доза розраховує довгострокові наслідки, які можуть виникнути в майбутньому. При цьому враховуються три фактори: поглинена доза, відносний рівень шкідливості радіації та чутливість кожного органу. Коли йдеться про безпеку пацієнтів, ефективна доза є найважливішою для оцінки. Надійний професійний дозиметр купити можна в інтернет-магазині «NanoMarket».

Дозиметр – це прилад, який використовується для вимірювання впливу іонізуючого випромінювання (альфа- чи бета-частинки, нейтрони, гамма- або рентгенівські промені). Це важливий пристрій для людей, які працюють в умовах, коли вони зазнають радіаційного впливу.

Дозиметри використовуються для того, щоб за певний проміжок часу не отримати шкідливу дозу радіації. Органи управління мають стандарти радіаційного захисту та контролю на виробництві. Основна мета дозиметра полягає в підтримці професійної дози випромінювання настільки низькою, наскільки це розумно і досяжно.

Радіація надзвичайно шкідлива для людини і може бути смертельною, якщо люди піддаються впливу високих доз радіації. Професійні дозиметри радіації інформують і попереджають людей, коли рівень радіації занадто високий, щоб вони змогли евакуюватися з зони опромінення та уникнути радіаційного отруєння.

Як зчитувати рівень радіації на дозиметрі

Випромінювання передається як через хвилі, так і через частинки. Радіаційні хвилі можуть проходити через стіни, тоді як частинки можуть бути заблоковані аркушем паперу. Дозиметри виявляють кумуляцію випромінювання, що надходить як від хвиль, так і від частинок.

Радіаційні дозиметри вимірюють:

  • Радіоактивність – кількість виділеного іонізуючого бета-, гамма-, альфа- та нейтронного випромінювання, виражена в беккерелях (Бк) і кюрі (Кі).
  • Експозиція – кількість радіації в повітрі, виражена в рентгенах (Р) і кулонах на кілограм (Кл/кг).
  • Поглинута доза – кількість поглиненої радіації, виражена в поглиненій дозі радіації (рад) і греї (Гр).
  • Еквівалент дози t – комбінація поглинутого випромінювання та ефектів від цієї дози випромінювання, виражена в рентгенівському еквіваленті людини (rem) і зіверті (Зв). Біологічні еквіваленти дози вимірюються в 1/1000 бер (мілір або мрем).

Простіше кажучи, 1 R (опромінення) = 1 рад (поглинена доза) = 1 рем або 1000 мрем (еквівалент дози).

Оскільки альфа- та нейтронне випромінювання є більш шкідливими, еквівалент дози більший за поглинуту дозу, тоді як еквівалент дози дорівнює поглиненій дозі бета- та гамма- випромінювання.

Хто користується дозиметрами?

Дозиметри найчастіше застосовують співробітники в промисловому та медичному секторах, а також службовці по реагуванню на радіаційні надзвичайні ситуації, як-от служби швидкого реагування.

Основні галузі застосування:

  • Атомна енергетика.
  • Радіологія.
  • Онкологія.
  • Ядерна медицина.
  • Будівництво.
  • Громадська безпека.

Співробітники цих галузей носять індивідуальні радіаційні дозиметри для вимірювання кумулятивної дози опромінення. Деякі з цих дозиметрів попереджають користувача про негайні шкідливі дози радіації, тоді як інші є частиною моніторингу кумулятивної дози радіації та програми захисту.

Служби швидкого реагування допоможуть у разі радіаційного інциденту. У цих випадках встановлюються зони радіаційного контролю, щоб стримати радіацію та захистити рятувальників від високих доз радіації.

Існує три контрольні зони при обробці радіаційного інциденту:

  1. Холодна зона – це зона, вільна від забруднення, яка підтримує операції та стратегічне планування з усунення радіації внаслідок надзвичайної події. Рівень радіації в цій зоні знаходиться на рівні фонових доз.
  2. Тепла зона є зоною дезактивації і встановлюється між холодною та гарячою зонами.
  3. Гаряча зона безпосередньо оточує місце випромінювання. Тут потрібні відповідні засоби індивідуального захисту (ЗІЗ).

Особисті радіаційні детектори розширеного діапазону носять працівники аварійних ситуацій у цих контрольних зонах, які сповіщатимуть користувача, коли рівень дози радіації є небезпечним.

Подбайте про свою безпеку в побуті та на робочому місці – придбайте дозиметр професійний ціна на який вас повністю влаштує в інтернет компанії NanoMarket.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.