Кількість
|
Вартість
|
||
|
Rapitest 1662 – це професійний набір для визначення параметрів ґрунту (кислотності ґрунту (рівня рН), окремо вмісту азоту, фосфору і калію). Використовується в різних галузях сільського господарства, в теплицях, оранжереях та в процесі вирощування декоративних кімнатних рослин.
Усе необхідне для отримання швидкого й точного результату всередині кейса: набір реактивів розрахований на 10 тестів рН і по 10 тестів на азот, фосфор та калій (всього - 40 тестів).
Професійний набір для оцінки ґрунту Rapitest 1662 простий у використанні, не вимагає спеціальних навичок. Американська компанія «Luster Leaf» – виробник цього набору – врахувала всі особливості ґрунту різних країн і передбачила можливі складнощі. За суворого дотримання інструкцій результати тесту не поступаються лабораторним дослідженням.
Особливості використання набору тестів для ґрунту Rapitest 1662:
- Для газонів, однорічних і кімнатних рослин слід відбирати зразок ґрунту на глибині 5–8 см нижче поверхні.
- Для багаторічних рослин, особливо чагарників, овочів та фруктів зразок повинен бути з глибини 10–26 см.
- Не слід торкатися ґрунту руками.
- Рекомендується тестувати різні зразки з різних ділянок ґрунту, оскільки вони можуть відрізнятися.
- Потрібно розбити пробу ґрунту за допомогою шпателя і дати висохнути природним чином. Це не є суттєвим, проте полегшує роботу зі зразками.
- Дрібне каміння, органічні матеріали (трава, бур’ян, коріння і тверді частинки вапна) потрібно видалити і ґрунт ретельно перемішати.
Як визначити кислотність (pH) ґрунту?
- Помістіть сухий ґрунт у пробірку до позначки 1 мл. Додайте одну ложку сульфату барію.
- Додайте розчин для тесту pH до позначки 2,5 мл. Закрийте пробірку.
- Ретельно струсіть пробірку.
- Залиште пробірку на 5 хвилин.
- Якщо розчин занадто довго розчиняється, додайте ще одну ложку сульфату барію і знову струсіть. Порівняйте колір із таблицею рН, яка подана в інструкції.
Як визначити азот, фосфор і калій (N, P і K) у ґрунті?
1. Підготовка фільтруючого пристрою.
Відкрутіть зелений ковпачок на пристрої і зніміть плунжер. Помістіть одну із фільтруючих паперових смужок у нижню частину плунжера, використовуючи кінець ложки. Якщо ґрунт дуже глинистий або розчин, який фільтрується, занадто мутний, потрібно використати два фільтри разом.
2. Фільтрація поживних речовин
- Заповніть циліндр фільтруючого пристрою сухим і подрібненим ґрунтом до необхідного рівня: N=1 мл, P=5 мл, K=5 мл.
- Додайте відповідний тест:
N = додайте N1 до позначки 2,5 мл;
P = додайте P1 до позначки 2 мл;
K =додайте K1 до позначки 2 мл.
- Вставте плунжер у циліндр фільтруючого пристрою і обережно струсіть протягом 30 секунд. Повільно натисніть на поршень, поки він не торкнеться ґрунту/розчину ґрунту в циліндрі.
- Помістіть ковпачок і повільно закрутіть його, поки не побачите фільтрований розчин з циліндра всередині плунжера. Під час фільтрації ви можете відчути сильний опір. Тримайте фільтруючий пристрою під кутом 45°, що зменшить опір.
- Коли плунжер заповниться фільтрованим розчином, відкрутіть і зніміть кришку з пристрою фільтрації. Вилийте розчин з плунжера в пробірку до позначки 1 мл.
3. Тест на азот N
Додайте одну ложку порошку N2. Закрийте пробірку й обережно струсіть протягом 10 секунд. Залиште відстоятися 5 хвилин. Порівняйте колір рідини з таблицею вимірювання вмісту азоту.
4. Тест на фосфор (P)
Додайте 1/2 ложки порошку P2. Закрийте пробірку й обережно струсіть 5 секунд. Відразу порівняйте колір, поставивши пробірку на круг поруч із діаграмою, і подивіться вниз через трубку, щоб оцінити колір у відповідності з таблицею вимірювання вмісту фосфору.
5. Тест на калій (К)
Додайте 0,5 мл розчину К2. Дайте розчину постояти протягом 5 хвилин, перш ніж оцінювати показання. Розчин матиме ступінь каламутності залежно від концентрації калію. Помістіть пробірку в коло під чорними та пунктирними прямокутниками в діаграмі вимірювання калію.
Комплектація набору тестів для ґрунту Rapitest 1662:
- міцний кейс для транспортування/зберігання;
- набір реактивів – 40 штук (10 тестів рН і по 10 тестів на азот, фосфор та калій);
- спеціальна ложка;
- набір ємностей;
- фільтри;
- змінні гумові ущільнювачі і плунжер для швидкого відділення рідини з ґрунтової суспензії від твердих частинок;
- інструкція з детальними рекомендаціями від виробника для оцінки кількості добрив, необхідних, за результатами тесту, до і після посадки різних груп рослин.