Кількість
|
Вартість
|
||
|
Рівні рН, провідності, загальної кількості розчинених твердих речовин та окисно-відновний потенціал — є ключовими параметрами для вимірювання речовини під час моніторингу рівня присутніх поживних речовин, солей або домішок. Вимірювання цих параметрів застосовують в різних галузях: очищення промислової води та стічних вод, обслуговування котлів, галузі сільського господарства, а також акваріумістика та вирощування аквакультур.
рН метри та кондуктометри є швидким, надійним і недорогим способом вимірювання рН та іонного вмісту рідин. Отже, як працюють ці пристрої?
Що таке рівень pH і електропровідність?
Водневий потенціал «рівень рН» — міра концентрації іонів водню в зразку, що використовується для визначення кислотності або лужності продукту. Значення рН коливаються в межах від 0 до 14, де 0 означає кислу, 7 — нейтральну, а 14 — основну рідину. Щоб швидко визначити параметр рН найкраще застосовувати ph метр, який можна придбати в NanoMarket.
Провідність — це міра концентрації іонів, які присутні у зразку. Розраховується за здатністю речовини пропускати електричний струм у певній зоні. Провідність вимірюється в одиницях, які називаються Сіменс (S) (наприклад, мілісіменс на сантиметр мСм/см або мікросіменс на сантиметр мкСм/см).
Чи існує залежність між рН і провідністю?
Показник pH — це вимірювання певного іона (тобто водню). Навпаки, провідність є неспецифічним вимірюванням концентрації позитивно та негативно заряджених іонів у зразку.
Зв’язок між pH і провідністю полягає в тому, що присутність іонів водню впливає на pH речовини, а присутність цих іонів може впливати на провідність. Однак іони водню становлять лише невелику частку концентрацій іонів, виміряних кондуктометрами. Отже, враховуючи це, відповідність зв’язку залежатиме від присутності водню порівняно з іншими концентраціями іонів, які не визначають рН.
Розчинені іонізовані тверді речовини, такі як солі та мінерали, підвищують провідність розчину, tds метр вимірює провідність розчину та оцінює рівень TDS за цим показанням. Базові вимірювачі TDS можуть вимірювати лише загальну кількість розчинених твердих речовин у розчині, тоді як вдосконалені моделі можуть перевіряти солоність, температуру тощо.
Як працюють рН-метри і кондуктометри?
Велика різноманітність електродів і вимірювачів доступна для конкретних застосувань. На веб-сайті https://nanomarket.ua/ ви можете знайти рН-метри та вимірювачі електропровідності, вбудовані в один електрод або окремі електроди. Щоб отримати додаткову інформацію про конкретні електроди та пристрої, зверніться до менеджерів нашої компанії.
Кондуктометри вимірюють провідність між двома або чотирма електродами за допомогою струмового або потенціометричного методу. Коли електроди занурені в зразок, електроди викликають проходження струму через розчин зразка. Відносна концентрація іонів у розчині визначатиме провідність або питомий опір зразка. Провідність виражається в одиницях Сіменса.
- Кондуктометри з 2 електродними зондами працюють через два ізольовані один від одного електроди. Виготовлений з неактивних матеріалів і сконструйований таким чином, що обидва будуть контактувати зі зразком одночасно. Ці два електроди пропускають струм через зразок із певною частотою, чим більше присутніх іонів, тим вище значення EC.
- Корпус кондуктометра з 4 електродними зондами має чотири платинові кільця. Верхнє і нижнє кільця (зовні) подають змінну напругу на зразок і визначають струм. Центральне кільце (розміщене на внутрішній стороні верхнього та нижнього кільця) вимірює падіння потенціалу струму, створюваного зовнішнім електродом, щоб дати показник електропровідності.
рн метр. Електроди pH складаються з електрода порівняння, розчину порівняння, з’єднання рідини порівняння та скляної колби з шаром гідратованого гелю. Коли електрод занурили у зразок, генерується струм і вимірюється заряд еталонного розчину всередині колби порівняно з розчином на зовнішній стороні шару гелю. Результатом є вимірювання pH.
Для чого використовують рН-метри та кондуктометри?
Показники рН і провідності є важливими в багатьох сферах застосування та промисловості. Нижче наведено лише кілька прикладів із багатьох програм.
- Акваріумістика та вирощування аквакультур. Простий спосіб перевірити солоність будь-якої води — це використовувати вимірювач рН і електропровідності. Крім того, ви можете вручну перетворити результати вимірювання на загальну кількість розчинених твердих речовин (TDS) або солоність або просто скористатися вимірювачем рН і кондуктометром з вбудованою функцією перетворення. ph тестер і кондуктометр з цією функцією можна переглянути тут.
Вимірювання солоності за електропровідністю є важливим для вимірювань, оскільки воно впливає на регуляцію осмотичного тиску для риб, які живуть як у солонуватій, так і у прісноводній воді. Види риб мають різні оптимальні рівні рН, причому ідеальний діапазон зазвичай становить від 6,5 до 9 рН. За межами цього діапазону ви побачите повільний або неоптимальний ріст, відсутність розмноження та крайні випадки (pH 4 і нижче, pH 11 і вище) смертність. - Технічне обслуговування котла. У системі котла є велика кількість води. Ця вода містить домішки, які з часом можуть спричинити проблеми. Це відбувається під час звичайного використання котла, коли вода нагрівається та перетворюється на пару, а домішки залишаються. З часом вони накопичуються і впливають на ефективність котлової системи. Наявність pH-метра та кондуктометра дозволяє легко контролювати воду на наявність домішок, щоб вказати, коли має відбутися дренаж котла. ph метр забезпечує надійний моніторинг рівня pH, що є досить важливим, оскільки кисла вода є дуже корозійною, а лужна вода може призвести до утворення накипу в системі.
- Сільське господарство. За допомогою провідності можна зробити висновок про кількість солоності, розчинених поживних речовин і розчинених твердих речовин у ґрунті. Це хороший спосіб визначити, чи потрібно більше води чи добрив. РН ґрунту впливає на поглинання основних поживних речовин, тому, коли рН виходить за межі ідеального діапазону, ваші рослини та культури можуть не отримувати оптимального поглинання поживних речовин і, отже, не розвиватися на повну потужність.
Як отримати точні вимірювання за допомогою pH-метра та кондуктометра?
Щоб отримати точні результати, шукайте рН-метри та кондуктометр з автоматичною температурною компенсацією.
Одним з параметрів, який може вплинути на результати рН-метра і кондуктометра, є температура. Якщо розчин знаходиться при вищій температурі, опір може впасти, а отже, збільшитися провідність. І навпаки, якщо розчин охолоне, провідність зменшиться, а питомий опір збільшиться.
Щоб забезпечити точність вимірювання рН-метри та вимірювачі електропровідності необхідно належним чином калібрувати перед кожним використанням. Загалом, для значень pH слід використовувати буферний розчин pH по обидві сторони від очікуваного результату. Наприклад, якщо очікується результат 5,3 — можна використовувати буферні розчини 4,01 і 7,00. Чим більше точок калібрування у вас на лінійній шкалі рН, тим точнішим ви отримаєте результат.
Вимірювачі рН, кондуктометр, tds метр та овп метр є важливими інструментами для ряду застосувань і галузей. Хоча внутрішня робота пристроїв досить складна, вони розроблені таким чином, щоб бути надійними та простими у використанні. Маєте запитання щодо визначення рівня pH і електропровідності? Потрібна додаткова допомога у виборі найкращого рН-метра, кондуктометра або ОВП-метра для вашого застосування, зв’яжіться з нами.