Протигрибкові засоби. Більшість покупців цього продукту вже стикнулися з ураженням стін цвіллю і відправляються до магазину з метою пошуку вирішення цієї проблеми. Але водночас будівельні антигрибкові засоби ефективні не лише в боротьбі зі шкідливими мікроорганізмами, а й запобігають їх розповсюдженню. Обробку стін необхідно проводити регулярно.

Грибки знаходяться в повітрі постійно й осідають на стінах та розмножуються в теплому вологому середовищі. Приміщення, для яких характерні такі умови, підлягають обробці в першу чергу, але без неї поява вираженої, такої, що негативно впливає на здоров’я мешканців, цвілі – це лише питання часу.

 

На щастя, сьогодні на ринку представлений досить широкий вибір професійних продуктів, що ефективно очищують поверхні від грибка і запобігають його розповсюдженню протягом місяців.

Типи таких засобів й особливості їх дії ми розглянемо далі в цій статті та спробуємо визначити, яка антипліснява краща в «порятунку» зовнішніх і внутрішніх поверхонь.

 

Небезпека плісняви

Найбільшу небезпеку становить жовта пліснява, але й інші грибки – чорні, зелені, світло-коричневі і рожеві – виробляють мікотоксини, які знижують імунітет та нерідко викликають:

  • риніти;
  • отити;
  • синусити;
  • хронічну алергію;
  • дитячий діатез;
  • кропив’янку;
  • астму;
  • головний біль;
  • кон’юнктивіт та інші захворювання і симптоми.

Те, чим обробляти стіни від плісняви, залежить насамперед від типу поверхні.

Грибок розповсюджується майже скрізь, де є підвищена вологість: усередині приміщень і назовні. Мікроорганізми захоплюють цегляні, бетонні стіни, стелю або підлогу, активно розмножуються на шпакльованих поверхнях, гіпсі й особливо на дереві.

З деревини вивести цвіль найскладніше, адже мікроорганізми в органічному середовищі розповсюджуються швидше. До того ж, гігроскопічна деревина краще утримує вологу. Меблі, дерев’яні покриття для стін – найбільш «популярні» серед грибків поверхні.

 

На другому місці за ризиком зараження перебувають кладочні поверхні: гіпсові й пошпакльовані стіни. Також цвіль розповсюджується на пористому бетоні і цегляних кладках.

Розглянемо найрозповсюдженіші засоби від плісняви на стінах, які допомагають боротися із цвіллю на різних поверхнях усередині й назовні приміщень.

 

Народні або домашні засоби боротьби зі цвіллю

Розглянемо найдоступніші – народні засоби.Сода від грибка

Наприклад, популярним засобом у боротьбі проти цвілі є звичайна харчова сода. Сода (часто «в парі» з оцтом) – це універсальний засіб дезінфекції, який не зашкодить людині і домашнім тваринам. Столову ложку соди розводять у склянці води та зрошують уражені стіни, стелю через розпилювач. Через годину змивають соду водою і витирають поверхню насухо.

Популярним підручним засобом проти цвілі є оцет. Нерозведеним оцтом обробляють стіни за допомогою ганчірки або розпилювача і залишають на 2 години.

Треба, однак, розуміти, що зазначені засоби ефективні лише на ранніх етапах розповсюдження грибка, до того, як мікроорганізми проникають углиб матеріалу.

Якщо за 2–3 дні цвіль знову проявилася, значить сода й оцет виявилися неефективними і слід звернутися до спеціалізованих засобів.

Однак, спочатку розглянемо, які ще існують засоби від грибка на стінах «у народі»:

  1. Перекис водню. Його ефективність сумнівна, він залишає білі плями на поверхні.
  2. Мідний купорос. Розчин (100 г купоросу на 10 л води) наносять на стіни  2–5 разів кожні 3–5 годин. У складних випадках необхідно зняти шпаклівку і фінішний матеріал. Дуже клопітний спосіб боротьби із пліснявою. До того ж, і небезпечний для здоров’я: шкідливі випари купоросу залишаються в повітрі близько 3 діб.
  3. Розчинене у воді господарське мило. Його ефективність теж сумнівна.
  4. Нашатирний спирт. Підходить тільки для гладких, твердих поверхонь. Для обробки пористих є неефективним.
  5. Бура. Розчином бури з водою обробляють поверхні за допомогою жорсткої щітки. Це ефективний спосіб боротьбі із пліснявою. Його мінус – випари бури подразнюють дихальні шляхи.
  6. Відбілювач. Вважається ефективним засобом боротьби із пліснявою, проте з декількома «але». Відбілювач залишає білі плями на поверхні та псує покриття. Ним можна обробляти кахель, скло, а на гіпсокартоні й деревині його не застосовують. До того ж, хлорвмісні засоби можуть наносити шкоду здоров’ю.

Якими б ефективними не були «підручні засоби», експерти рекомендують усе ж використовувати спеціалізоване противогрибкове просочення, ефективність якого доведено виробничими тестами і сертифікатами, які розроблені з урахуванням норм безпеки для споживача.

 

Водорозчинні засоби і засоби на органічних розчинниках

Розчини мінеральних солей на водній основі мають високу проникаючу здатність, але й інтенсивніше всіх піддають металеву арматуру корозії. Тому поверхні зі сталі та заліза водорозчинними препаратами не покривають.

Головний недолік таких засобів – речовина дуже швидко змивається, тому в чистому вигляді не захищає від рецидивів. Підходить тільки для внутрішньої обробки.

 

Засоби на органічних розчинниках, навпаки, не окислюють металеві деталі, підходять для зовнішньої обробки. Відрізняються високою ефективністю, але дуже токсичні та залишають плями на поверхні.

 

Очищувач для пористих поверхонь фотоАнтисептики для боротьби з пліснявою

Антисептики в розчинах зазвичай використовують на великих площах ураженої поверхні. Концентровані засоби відносять до препаратів побутового типу, їх реалізують у великих ємностях (банках і каністрах). Вони мають готову форму застосування. Концентрат у розчині безпечний для людини.

Підходять для внутрішньої та зовнішньої обробки.

Засоби наносять губкою, прибираючи більшу частину цвілі. Зазвичай однієї–двох обробок вистачає для позбавлення від грибка.

Для профілактики можна додавати засіб у воду під час прибирання приміщення.

 

Фунгіцидні комбіновані препарати

Розглянемо інший тип засобів, які також підходять для внутрішньої та зовнішньої обробки. Що таке фунгіцидні препарати і чим вони відрізняються від антисептиків?

Комбіновані фунгіцидні препараті на водні основі – це ефективні засоби від грибка.

Їх переваги:

  • нетоксичні та без запаху;
  • не змінюють зовнішнього вигляд обробленої поверхні;
  • економна витрата: 8–10 м²/л у середньому.
І головний плюс, який відрізняє такі засоби від антисептиків, – це довгострокова санація. Тобто препарат захищає поверхню від грибка ще 6 місяців після обробки.

 

Подібні препарати випускає, наприклад, грецький бренд NANOPHOS.

 

Фотокаталітичне нанопокриття з ефектом самоочищення

Це матеріали, що створені не для боротьби з грибком, що уразив поверхню, а для запобігання його розповсюдженню.

Особливості таких препаратів:

  • Фотокаталітичне покриття – це нанотехнологічна рідка суміш, що наноситься для самоочищення і самостерилізації пористих будівельних поверхонь.
  • Наночастинки SURFASHIELD C активуються сонячним і флуоресцентним світлом для отримання короткоживучих окислювальних сполук: кисню й гідроксильних радикалів.
  • Фотокаталітичне нанопокриття захищає поверхню від бруду, цвілі, грибка, плям, запаху і газоподібних забруднювачів, які під дією світла розпадаються на органічні сполуки.
  • Можна використовувати на зовнішніх або внутрішніх пористих поверхнях із цегли, бетону, штукатурки, гіпсокартону та інших матеріалів.

Запитаєте, як правильно використовувати антигрибковий засіб такого типу? Як звичайний побутовий засіб – за допомогою валика, щітки або розпилювача.