Радіохвилі від зірок і Сонця, постійні магнітні та електричні поля нашої планети завжди створювали електромагнітне поле на поверхні Землі. Як показують дослідження, внаслідок активного споживання електроенергії, розповсюдження бездротової електроніки, технологізації виробничих процесів наприкінці 20 століття, проблема впливу штучних джерел електромагнітного випромінювання на людей стала надто гостро. На роботі, вулиці та вдома ми знаходимося під дією електромагнітного поля (ЕМП).

Найбільш уразливими для ЕМП є вагітні, люди із захворюванням ЦНС та маленькі діти. Як захистити себе, рідних та, перш за все, малечу від згубного впливу електромагнітного поля – далі у статті. В ній ми розкажемо також, що таке захисні тканини та як вони захистять дитину від ЕМП.

Основна небезпека електромагнітного випромінювання

Скептики кажуть: від ЕМВ ніхто не помирав… Але щоб судити так категорично потрібні об'єктивні статистичні дані. А таких даних немає, тому вчені рекомендують обережніше судити щодо відсутності смертей. Електромагнітне випромінювання – не куля. Його згубний вплив не моментальний.

Але дослідження довели, що негативними проявами дії випромінювання на дорослих стають:

  • головні болі;

  • порушення пам’яті та концентрації уваги;

  • постійна втомлюваність;

  • депресивний стан;

  • біль і різь в очах;

  • часте коливання артеріального тиску і пульсу.

Ще одне поняття, яке запровадили нещодавно – «екозалежна патологія». На увазі маються порушення самопочуття та стану організму, зумовлені впливом шкідливих факторів навколишнього середовища.

Негативний ефект від ЕМВ накопичується. В особливій групі ризику знаходяться діти. Електромагнітне навантаження на організм дитини непомірно зростає. При цьому мозок поглинає більше енергії. Дитячий череп крихкий, і багато важливих центрів не мають надійного захисту. Через маленький обсяг голови під впливом електромагнітного поля виявляється значно більше відділів мозку, ніж у дорослої людини.

Електромагнітне випромінювання усюди

Основними джерелами штучного ЕМП, з яким може контактувати будь-хто з нас, є:

  • лінії високої напруги;

  • електричний транспорт (метро, тролейбуси, трамваї, потяги);

  • дротові системи в приміщеннях;

  • побутові електромагнітні прилади;

  • теле- та радіопередавачі;

  • вишки стільникового зв’язку;

  • комп'ютери;

  • смартфони та інші гаджети.

У сучасних умовах на людину на роботі та в побуті діє складне поєднання електричних та магнітних полів різної частоти.

Сьогодні знайти місця в міській середі, де б не було штучного ЕМП, неможливо. Вчені навіть запровадили нове поняття «електромагнітний смог».

В побуті найбільшу небезпеку становлять “мікрохвильовки”, холодильні камери оснащені системою No Frost, електричні плитки та смартфони. Поле низьких частот, що походить від електричної проводки вважається біль-менш безпечним.

А ось високочастотне, що випромінюється системами телевізійних комунікацій, радарів, високовольтними ЛЕП – вважається найбільш небезпечним.

Тому ще одну групу ризику становлять мешканці районів, що розташовані у безпосередній близькості з промисловими об'єктами, у яких розміщено багато засобів радіолокації. А також мешканці населених пунктів, що сусідять з аеродромами. Серед таких жителів найбільш уразливими є, звичайно, діти.

Як захистити себе та дітей від електромагнітного випромінювання? Прості методи

Мінімізувати вплив електромагнітного випромінювання на вас і ваших дітей у себе вдома можна за допомогою простих дій.

Так, при використанні мобільних телефонів рекомендується:

  • обмежувати частоту і тривалість розмов;

  • перед сном вимикати або залишати до ранку телефон подалі від ліжка;

  • не тримати телефон близько до вуха, поки не встановитися з'єднання;

  • носити телефон в сумці, а не в кишенях;

  • обмежити користування телефоном без потреби.

Щоб захиститися від ЕМВ комп'ютера, необхідно розташовувати системний блок під столом. Рекомендована відстань від монітора – не менше ніж 70 см. При роботі з ноутбуком не слід його тримати на колінах. Якщо вам чи дитині доводиться довго сидіти за комп'ютером / ноутбуком, робіть якомога більше 5-хвилинних перерв.

Найпростішим методом захисту себе та дитини від ЕМП у квартирі є виключення недійних електроприладів з розетки. Навіть в вимкненому стані побутові прилади випромінюють хвилі, якщо тільки не вимкнути живлення.

Спецзасоби для захисту від ЕМВ

Усім міським жителям, а особливо тим, що проживають неподалік від найнебезпечніших джерел (читайте вище) рекомендується використовували спецзасоби для захисту помешкання від ЕМВ: екранувальні фарби, сітки та екранувальні тканини.

Розглянемо їх детальніше:

1. Сітка.

Використовується як спеціалізований будматеріал на стадії будівництва чи ремонту.  Розміщується під облицювальним шаром за допомогою дисперсного клею.

2. Екрануюча фарба.

Якщо ваша домівка не потребує капітального ремонту, можна обійтися екранувальними фарбами для стін та косметичним ремонтом. Особливості якісних екрануючих фарб:

  • ефективне екранування навіть при нанесенні в один шар;

  • сталі властивості за будь-яких атмосферних умов;

  • стійкість до корозії;

  • повна токсична безпека.

Токопровідні фарби наносять під фінальні матеріали (замість грунтовки). Нанесений шар потребує заземлення. Для цього треба, наприклад, нанести на необроблену поверхню металізовану стрічку.

3.  Екрануючі тканини.

Екранування вікон передбачає виготовлення штор та фіранки зі спеціальних тканин. Вони зіткані з текстильних ниток з додаванням металевих волокон. Випускаються у вигляді цупкої тканини або напівпрозорого тюлю. Екрануючу тканину, також, можна використати для пошиття дитячого балдахіну, оббивки меблів, покриття підлоги, чохлів для ЕМ приладів.

Основа полотна може бути зітканою із натурального або поліестерного волокна, з додаванням еластану, спандексу, нейлону. Передові технології виробництва дозволяють успішно поєднувати ультратонкі металеві нитки з бавовняними чи поліестеровими без втрати текстильних властивостей.

Разом з відмінними екранувальними характеристиками, всі тканини приємні на дотик, легко перуться, гладяться, стійкі до стирання та не мнуться. Вони повністю безпечні для дітей.

Всі екранувальні матеріали розроблені у результаті тривалих і кропітких наукових досліджень і засновані на фізичних принципах екранування.