Суперечки про те, що краще захисне скло чи плівка для захисту екрану мобільного телефону, не вщухають з моменту переходу від кнопкових гаджетів до просунутих сенсорних девайсів. І відразу хочемо попередити, в змаганні між технологіями захисту немає однозначного переможця, тому що виробники аксесуарів для мобільної електроніки постійно вдосконалюють і допрацьовують наекранні рішення.

Героями сьогоднішнього імпровізованого "баттла" за титул самого універсального покриття змагатимуться чотири претенденти: TPU-, PET-плівки, гідрогелева плівка, загартоване скло. Кожне захисне покриття екрана має свої переваги і недоліки. Задача цього огляду – виявити всі сторони технологій, та обрати найперспективніший метод захисту дисплею від: подряпин, ударів та інших типів зовнішнього впливу.

PET-плівка: доступно, але не зовсім надійно

Це відома багатьом звичайна захисна плівка, що складається з поліетилентерефталату — виду пластика, до плюсів якого відносять, насамперед, низьку вартість. Зворотною стороною приємного цінника виступає досить невисока надійність та стійкість до механічного впливу.

Поліетилентерефталат часто використовується у виробництві контейнерів для їжі, однак, як можна помітити, він добре підходить і для захисту смартфонів.

Мінусом PET-плівок є:

  • відсутність захисту від жирових нашарувань;

  • поганий опір сонячним відблискам і фізичному впливу.

Плівку типу PET найкраще використовувати тільки в тому випадку, якщо головна задача — заощадити кошти на захисті пристрою. Можна було підвести підсумок тим, що перший учасник сходить с дистанції, але серед шанувальників «природного» контакту з гаджетом знайдуться такі, що скажуть – полімерна плівка зберігає чутливість при дотиках до сенсору, дозволяє отримати задоволення від користування телефоном. Звичайно, це так, але в цьому огляді ми робимо акцент на якості захисту.

Плівка TPU: розвиток технологій з цікавим результатом

Непоганий варіант для тих, кому важлива відсутність тих недоліків, які притаманні звичайним PET-плівкам. Термопластичний поліуретан, а саме так правильно називається цей матеріал, це хімічно поліпшений варіант поліетилентерефталату.

Що саме в ньому покращено?

  1. Він краще захищає від подряпин.

  2. Має поліпшену еластичність.

  3. Краще захищає від жиру і пилу.

  4. Завдяки своїй еластичності матеріал здатний відновлюватися при пошкодженні.

За ефектність термополіуретану каже той факт, що цей матеріал часто використовується в захисті корпусів винищувачів.

Ще одним плюсом TPU в порівнянні зі склом і PET можна відзначити істотне зменшення відблисків від джерел світла. Безсумнівно TPU-плівки для багатьох можуть стати кращим варіантом завдяки своїй стійкості і іншим плюсам. Однак деяким все ж більше сподобається скло, так як воно пропонує поліпшений захист, коли мова заходить про падіння пристрою.

Гідрогелева плівка, як головний конкурент захисному склу

Гідрогелеві захисні плівки виготовлені з м'яких матеріалів TPU або PTE. Вражаючою особливістю плівок на основі гідрогелю вважається те, що вони не допускають появи бульбашок і відбитків пальців на екрані пристрою, а також забезпечують істотний механічний захист.

Найбільш цікавим нововведенням матеріалу є відновлювальні властивості: поверхня на місці подряпин через 3-7 днів повертається в первинний стан, заростає. Гідрогель має найбільшу гнучкість серед «однокласників», тому в першу чергу використовується для покриття вигнутих дисплеїв.

Мінусами цих плівок слід вважати:

  • досить складне нанесення, яке потребує майстерності та досвіду;

  • обмежений експлуатаційний період в межах не більше 12 місяців, після яких матеріал починає відходити від екрану.

Але гідрогелеві плівки люблять за їх сильні сторони: гладку поверхню, точну передачу зображення, зменшену реакцію на дотик.

Ми плавно підходимо до фінального раунду, який дасть відповідь, що краще захисне скло чи гідрогелева плівка для сучасного сценарію користування гаджетами.

Захисні стекла: сильні сторони, недоліки, з якими важко змиритися

За сукупністю плюсів, мінеральні стекла є лідерами аксесуарів для захисту екранів мобільних пристроїв. Але лідерами ринку стекла стали зовсім недавно. Ривок відбувся тоді, коли індустрія навчилася роботи скляний захист із загнутими краями.

Сильні сторони скляного покриття це надійність у протиборстві всім типам механічних пошкоджень, довговічність, можливість вдосконалення завдяки додаванню або заміні одного з шарів.

Всього нараховується 5 шарів:

  • Силіконовий – забезпечує зчеплення з дисплеєм;

  • Зміцнюючий – в момент удару або падіння утримує осколки скла разом;

  • Антибліковий – забезпечує соковитість зображення навіть при яскравому освітленні;

  • Захисний – зводить до мінімуму пошкодження від ударів і подряпин;

  • Олеофобний – запобігає потраплянню вологи, відштовхує жир відбитків пальців.

Мінусів у стекло не багато: досить висока вартість на топові моделі, потовщення телефону, але саме ці недоліки для деяких власників є критичними.

За задоволення від навігації по меню телефону відповідає олеофобне покриття, тому збереженню цього прошарку повинно приділятись досить багато уваги. «Олеофобка» с часом стирається. Це можна відчути по зниженню ковзання, залишенню відбитків, які складно видалити сухою ганчіркою.

Що робити, купувати нове скло, чи можна відновити жировідштовхуючий шар? Дійсно, відновити «олеофобку» можливо за допомогою спеціальних засобів. По суті, це рідкі склади компонентів, які використовують на заводах при виготовленні стекол. Достатньо нанести засіб на екран і втерти його до повного просочування.

Якщо використовувати ці засоби регулярно, питання, як відновити покриття дисплею, більше не буде нагальним.

Висновки. Переможцем «баттлу» за звання найбільш універсального захисту становиться мінеральне скло в тандемі з рідким олеофобним захистом. До речі, якщо ви категорично проти будь-якого матеріалу окрім заводського, олеофобне покриття допоможе не тільки відновити відчуття від контакту з екраном, але і допоможе замаскувати дрібні подряпини.

Так, на дорогих плівках також наносять жировідштовхуючий шар, але з причин меншого експлуатаційного ресурсу, відновлювати його недоцільно. Дешевше купити нову плівку.