Підтримувати чистоту в салоні автівки – завдання надважливе, адже більшу частину часу ви проводите саме там. Окрім того, при продажі уживаного автомобіля величезне значення має його товарний вигляд, у тому числі – стан салону. За інтер'єром найпростіше визначити дві дуже важливі речі: реальний пробіг і ставлення власника до машини. У зв'язку з цим ми вирішили зібрати найкращі поради щодо того, як почистити салон від бруду та як надовго зберегти салон у найкращому стані.

Як очистити салон автівки власноруч

Хімчистка салону – корисна, але недешева процедура. Більшість обирає самостійне прибирання. При щоденній експлуатації автомобіля всю оббивку, включаючи сидіння, стелю, двері та підлогове покриття, слід чистити не рідше одного разу на 1,5-2 місяці. Звичайно, мова йде саме про генеральне прибирання. Пилососити та протирати поверхні слід частіше: за необхідністю.

Отже, як можна почистити салон автомобіля власноруч? 

Вам знадобляться автомобільний пилосос, щітки, ганчірки з мікрофібри. Для роботи з текстильним салоном добре підійде пароочисник. Також для того, щоб очищення салону було якісним та наближеним до професійного клінігу, вам обов'язково знадобиться спеціальна автокосметика: засоби для чищення та освіження салону.

Розглянемо очищення автосалону від бруду поетапно.

Підготовка салону

Глушимо автівку, на весь час хімчистки витягаємо ключ із замка запалювання. Доведеться потерпіти без автомобільної аудіо системи, замикання нам не потрібні!

Повністю розвантажуємо автомобіль. Не забуваємо спустошити багажник. Знімаємо  всі знімні елементи в салоні: попільнички, чохли, підголівники, аксесуари тощо.

Первинне сухе прибирання

Прибираємо велике та дрібне сміття в салоні, а потім ретельно прибираємо пилососом, щоб прибрати з салону залишки їжі, пісок, сухий бруд і пил. Інакше все це різноманіття ви втрете і розмажете по оббивці. Для роботи з вузькими місцями використовуйте спеціальні насадки для пилососа. Також справиться повітряний компресор: видме бруд, пил та сміття з найменших щілин.

Чищення текстильного салону

Розкажемо, як почистити сидіння в автівці від пилу (для текстильної оббивки). Лайфхак: візьміть щільну гігроскопічну тканину чи махровий рушник. Змочіть під водою та відіжміть воду. Покладіть вологе полотно на сидіння і вибийте весь пил за допомогою будь-якої палиці.

Далі обробіть сидіння за допомогою хімічного фабричного засобу для очищення текстильних сидінь на пінній основі. Нанесіть його рівним шаром. Візьміть м'яку щітку та очистить всю поверхню. Видаліть піну. Вологою ганчіркою зберіть увесь бруд.

Дуже важливо, щоб рухатися в одному напрямку: тобто, починаючи чистити від лобового скла в сторону багажника, необхідно до кінця вести ганчіркою тільки в цю сторону. На стельові покриття для багатьох автомобілів йде дуже ніжний і м'який матеріал, який можна дуже легко розпушити, якщо його чистити неакуратно.

Можна використати й «народні» засоби.

  1. Рідина для миття посуду + вода

Насамперед вам треба розвести рідину для миття посуду в воді (в пропорції 1: 1) і залити отриманий розчин в пульверизатор. Далі все просто: розпилюємо склад на плями та забруднену оббивку, а потім протираємо її великою кількістю чистих серветок. Особливо брудні області можна потерти м'якою щіткою.

  2. Мило + бура + вода

Для такого методу очищення також треба приготувати робочий розчин. Знадобляться дві склянки гарячої води, в якій треба буде розчинити 6 столових ложок мильних стружок і дві - порошку бури. Все перемішати й трохи збити. Отримана піна і буде володіти миючими властивостями. Треба нанести її за допомогою щітки на забруднену область, обережно втерти в покриття, а потім протерти тканину вологими серветками.

Чищення шкіряного салону

У цьому випадку ми рекомендуємо не звертатись до «народних» засобів, а купити професійний догляд за салоном, тим більш, що ціна таких засобів доступна.

Їх на ринку досить багато, але серед оптимальних варіантів за співвідношенням ціна-якість, можемо відмітити такі:

  • Комплект для догляду за автомобільною шкірою від литовського бренду NANOTEKAS;

  • Нідерландський комплект для догляду за автомобільною шкірою LCK CORALUX.

До цих комплектів входять мийні засоби, що ретельно і делікатно очищують шкіряні поверхні автомобіля. Також у них є засоби для профілактики забруднень та пошкодження шкіри. Про них ми згадаємо трохи нижче.

Важливо: починаючи обробку шкіряної оббивки, приділіть увагу знежиренню поверхні. У цьому вам допоможуть спеціальні знежирювальні спреї, вони видаляють жир і відкривають пори.

Чищення пластикових поверхонь

Пластикові поверхні в салоні можна мити практично з будь-яким миючим засобом. Для кращого ефекту також рекомендуємо використовувати спеціальні спреї, серед яких, ми радимо приділити увагу безспиртовим. Вони захистять пластик від потьмяніння та збережуть презентабельний зовнішній вигляд.

Видалення неприємного запаху

Рекомендація від досвічених автомобілістів: новаторський продукт NANO FRESH від литовського бренду NANOTEKAS. На відміну від звичайних дезодорантів, які маскують неприємні запахи, спрей ще й нейтралізує їх джерела. Виріб можна наносити безпосередньо на оббивку.

Як зберегти чистоту салону

Звичайно, чистота в салоні авто – це приємність швидкоплинна. Часті роз'їзди, постійні пасажири, погана погода – все це аж ніяк не сприяє підтримці порядку в машині. Ось декілька порад, як зберегти його якомога довше та захистити салон від зносу.

Як зберегти килимки в машині чистими

Вкрай важливо своєчасно прибирати воду, що натекла з взуття. Ефективний спосіб –  прибрати тканинні килимки та вкладати їх поверх гумових. Їх легко прати та не жалко викинути при зношуванні.

Як потурбуватися про скло та захистити салон від вологості

Щоб захистити стекла від спітніння, можна використовувати спеціальні спреї. Ми рекомендуємо засіб від запітніння скла автомобіля NanoTekas та водовідштовхувальне покриття для скла і дзеркал українського бренду YOCHEM.

Переваги використання:

  • Мити стекла можна буде рідше та простіше;

  • Усувається туман в автомобілі, що захищає увесь салон від вологості;

  • Покращує видимість у холодну пору року.

Завдяки їм вода не розтікається по склу, а збирається окремими краплинками, між якими видно неспотворені предмети.

Як зберегти чистоту оббивки та захистити їх від зовнішніх факторів

Виробники автокосметики потурбувалися і про це. Наприклад, до комплектів, які ми рекомендували для очищення шкіри, входять лосьйони для  догляду за автомобільною шкірою. Вони ідеально живлять, зміцнюють та захищають поверхню від ультрафіолету та дрібних механічних пошкоджень, продовжують термін експлуатації шкіри.

Для шкіри та текстилю є гідрофобні покриття, що відштовхують пил, жир та бруд. Після такої обробки поверхні забруднюються та запилюються менше, на них не залишаються сліди від пальців та плями від напоїв. Серед таких рекомендуємо обирати інноваційні нанозасоби, які не перешкоджають ефективному «диханню» матеріалів, не спотворюють колір оббивки та є нетоксичними.