Так, екран вашого смартфону вкриває спеціальний склад, про існування якого ви, можливо, не знали

Вперше про необхідність олеофобного покриття заговорили в компанії Apple. В цьому немає нічого дивного, адже саме вона першою представила пристрій, до екрану якого потрібно було торкатися пальцями, і дала старт загальному переходу з аналогових дисплеїв на сенсорні.

Сьогодні олеофобне покриття є на кожному сучасному смартфоні та на більшості змінних стекол. Воно захищає екран від забруднення, але з часом приходить в непридатність. Чому це відбувається та чи можна відновити склад? Про це та не тільки – далі у статті.

Як з'явилося олеофобне покриття і навіщо воно потрібне

Олеофобне покриття розробили вчені з Германії, отримавши патент в 2005 році.

Інтерес до нового складу спонукав попит компанії Apple. Компанія тоді перебувала в пошуку рішень, які дозволили б захищати естетику дисплею їх нових телефонів від слідів шкіри та  бруду.

iPhone 3GS отримав олеофобним покриття поміж перших. Згодом інновація отримала розповсюдження і в інших виробників. Вже тоді було очевидним, що нову розробку в недалекому майбутньому будуть використовувати повсюдно.

Що ж таке олеофобні покриття та які функції вони виконують?

Олеофобное покриття – це нанометрова плівка на екрані вашого девайса, яка відштовхує бруд. Вона складається з:

  • силікону;

  • алкілсиланів;

  • розчинника.

Завдяки тонкому прошарку такої суміші екран електроніки набув здатності відштовхувати краплі вологи, крихітні частинки косметики, бруду і жиру, в результаті чого пристрій набагато менше брудниться при використанні.

Наноситься таке покриття з використанням діоксиду кремнію зазвичай за допомогою розпилювача. Саме завдяки цій технології ви можете залишити на телефоні відбитки пальців, а потім просто протерти його про джинси, і екран буде майже як новий.

Але наголосимо, що олеофобне покриття має тільки гідрофобні властивості. Наношар розчину не захистить екран від подряпин, тріщин і пошкоджень. Але деякі виробники наполягають, що воно також захищає від сонячних відблисків, покращуючи читабельність в умовах яскравого сонячного світла.

 

Олеофобне покриття поступово стирається

У процесі використання смартфону тонкий шар починає стиратися.

На перших моделях смартфонів з новим покриттям стирання захисного шару було помітно вже через пару місяців – особливо в тих місцях дисплею, де користувач найчастіше проводив пальцем. Наприклад, там, де на екрані розташовувався слайдер розблокування.

Крім цього, під загрозою були ті місця, які контактували з чохлами та швами джинсів. Сучасні виробники наголошують, що строк життя покриттів – близька півроку активного використання.

Найбільше олеофобний шар псується саме через тертя. Нанопокриття, яке з часом приходить в непридатність навіть від звичайних натискань, руйнується значно швидше при частому контакті з одягом та грубими тканинами. Саме тому носити смартфон в кишені джинсів – далеко не найкраща ідея.

Як перевірити стан олеофобного покриття на вашій електрониці?

Сьогодні олеофобний шар вкриває більшість смартфонів, розумних годинників та планшетів. Воно ж зазвичай є на захисних стеклах середнього та високого цінового сегмента. Ви можете самотужки перевірити, чи зберігся захисний шар на вашому девайсі:

  1. Наберіть трохи води в невелику піпетку і капніть на піддослідний екран.

  2. Після цього спробуйте нахилити гаджет в різні боки, переміщаючи краплю по поверхні скла.

  3. Якщо вона буде залишати за собою мокрий слід, значить, захисного покриття на вашому пристрої немає.

Олеофобний шар змусить рідину згорнутися в акуратну краплю, яка буде кататися поверхнею екрану без слідів.

Як на олеофобне покриття впливає захисне скло?

Одразу варто сказати, що наклеївши скло, ви з захисним шаром попрощаєтеся. Для нанесення скла екран потрібно повністю знежирити, і для цього зазвичай використовують спиртовмісні розчини. До того ж воно буде пошкоджувати покриття екрану механічно.

Але, з іншого боку, якщо ви хочете захистити екран від більш серйозних ушкоджень, ніж відбитки пальців, без захисного скла не обійтись.

Рішення. Є плівки та скло з олеофобним покриттям – це вирішує все дилеми.

Переваги такого рішення:

 

  • ви користуєтеся всіма перевагами олеофобного покриття;

  • екран вашого гаджета захищений від подряпин та значних механічних пошкоджень.

Мінуси:

  • плівка і скло, хоч і мінімально, але впливають на чутливість екрану;

  • олеофобне покриття захисного скла також стирається з часом.

Найочевидніше рішення в такому випадку – змінювати скло кожні пару місяців. Але з іншої точки зору, змінювати неушкоджене недешеве скло тільки заради естетики нераціонально.

Вихід є!

Ви можете відновити захисний наношар вашого девайсу чи захисного скла самостійно. Для цього ми рекомендуємо використовувати олеофобне покриття для смартфонів, що продаються у вигляді готових розчинів для самостійного нанесення.

Наприклад, у нашому магазині представлені засоби для поверхонь електронних девайсів від японської компанії KRISTALL – світового лідера у галузі нанотехнологічних покриттів.

Як і заводське олеофобне покриття, розчини перешкоджають появі відбитків пальців, плям жиру та накопиченню бруду у кутках гаджету та, що важливіше, у нанотріщинках екрану.

Основні завдання, які вирішує покриття:

  • запобігає забрудненню поверхні через забиття мікротріщин;

  • відштовхує шкідливі бактерії, що накопичуються у волокнах поверхні;

  • запобігає передчасному зношенню поверхні;

  • зменшує статичну електрику.

Захисне нанопокриття не має власного забарвлення, не помітне на поверхні та не спотворює зображення. Не залишає плям та розводів.

Як відновити покриття самостійно

Відновити покриття дуже легко. Розглянемо на прикладі засобу від Kristall:

  • Видаліть бруд та залишки попереднього покриття за допомогою ізопропілової серветки;

  • Протріть поверхню насухо.

  • Нанесіть розчин на смартфон і рівномірно розподіліть по його поверхні.

  • Залиште розчин до висихання. Це займе біля хвилини.

  • Відполіруйте поверхню смартфону до блиску за допомогою мікрофібрової серветки.

  • Почекайте ще біль хвилини.

  • Максимальний захист поверхні досягається за два дні після нанесення.

Як бачите – нічого складного!

Як подовжити строк використання покриття

Відновляти олеофобне покриття дешевше, ніж купляти нове скло кожні пару місяців. Але і розчин для нанозахисту не стане панацеєю, якщо не дотримуватися простих правил для його збереження:

  • не протирайте екран пристрою спиртовмісною рідиною, спреєм для очищення монітора й іншими побутовими миючими засобами;

  • уникайте потрапляння прямих сонячних променів на дисплей: при тривалому перебуванні під ультрафіолетом захисний шар випалюється;

  • Не носіть мобільний пристрій в кишенях одягу без чохла, щоб не пошкодити олеофобне покриття в результаті механічного тертя;

  • користуйтеся тільки сухою серветкою з мікрофібри.

Відновляйте олеофобне покриття самостійно, дотримуйтеся простих правил експлуатації та насолоджуйтеся блискучим, чистим екраном без будь-яких плям!