Туристичний й повсякденний одяг та, особливо, взуття потребують ретельного догляду. Забруднення, швидка втрата зовнішнього вигляду та неприємний запах вбивають радість від покупки омріяної пари, доставляють незручності та змушують викидати дороге взуття після одного сезону. Сьогодні хімічна промисловість пропонує нам сучасні ефективні рішення для догляду за взуттям та одягом: водовідштовхувальні спреї для широкого списку текстильних, шкіряних та мембранних матеріалів, дезодоранти для боротьби з неприємними запахами та багато іншого.

Пропонуємо зробити невеличкий огляд продукції, рекомендованої спеціалістами та тисячами споживачів в Україні та Європі.

Гідрофобні засоби для одягу та взуття

Вода, сніг, мороз і особливо хімічні реагенти, якими нещадно посипаються тротуари, заподіюють значної шкоди шкіряним, замшевим і текстильним матеріалам. На жаль, покупка вартісних черевиків нічого не змінить, тому що агресивні речовини здатні окислювати та руйнувати навіть метал. Теж саме стосується й одягу – на брюках постійно утворюються білі розводи, а на куртках залишаються плями від крапель дощу.

І це не найгірші наслідки. Волога діє на матеріали таким чином:

 • При низьких температурах вода, що проникла у структуру матеріалу виробу розширюється, через що вона порушується, а міцність тканини сильно знижується.

 • Шкіряні вироби після висихання втрачають еластичність й тріскаються.

 • Хімічні засоби, що просочують взуття разом з вологою та  деякий час не випаровуються плівку, створену водою на поверхні виробу, продовжують руйнувати матеріал навіть після висихання.

Запобігти пошкодженню взуття та одягу водою, вберегти себе та свої речі від промокання допомагає якісний фабричний захист одягу та взуття, що випускається у різних формах.

У своєму каталозі ми зібрали засоби у формі спрею на водній основі. Принцип дії полягає в захисті тканини від вологи шляхом перешкоджання поглинанню молекул води. Гідрофобні спреї на водній основі — рідкий розчин, який створює щільний рівномірний захисний шар на поверхні тканини. Форма водного розчину та наноформула також сприяють якісному просоченню матеріалу для більш тривалого захисту. В результаті бруд, пил, краплі води, жиру чи іншої рідини скочуються з поверхні тканини, не проникаючи всередину.

Обирати гідрофобний спрей для взуття та одягу слід, зважаючи на матеріал виробу, його тип і умов його експлуатації. 

Представлені у нас бренди NANOPHOS (Греція), INPRODUCTS (Чехія), YOCHEM (Україна), що спеціалізуються на розробці інноваційних нанозасобів для особистого захисту, представляють широку лінійку спреїв для захисту туристичного та повсякденного взуття, одягу та спорядження з різних матеріалів.

Розглянемо їх детально.

Водовідштовхувальний спрей для повсякденного та туристичного одягу

Українська компанія YOCHEM пропонує спреї для одягу на водній основі, що надають текстильним матеріалам брудо-, водо- й олієвідштовхувальних властивостей. 

Нанозасіб:

 • утворює ультратонкий, невидимий шар, який відштовхує воду та жир та перешкоджає налипанню бруду та утворенню плям;

 • підходить для будь-якого текстильного одягу: верхнього одягу, шапок, штанів, рукавичок тощо.

 • підходить для захисту вологостійких мембранних тканин;

 • не змінює природної провітрюваності матеріалів;

 • має антибактеріальні властивості;

 • захищає текстиль від вологи, жиру та бруду упродовж приблизно восьми тижнів.

Також лінійка включає аналогічний засіб, але призначений для обробки туристичного одягу та спорядження. Він створює на поверхні матеріалу товстіший захисний шар, який здатний захищати від води, що діє під більшим тиском на поверхню матеріалу.

Гідрофобний засіб для широкого ряду текстильних матеріалів також пропонує грецький бренд NANOTEKAS. Продукт не просто створює захисний шар на поверхні матеріалу, а проникає у волокна в нанометричному просторі. За рахунок чого забезпечує надійний захист від природних, харчових та інших забруднень на строк до 1 року! Варто зазначити однак, що машинне прання руйнує наночастинки, так що використовувати засіб варто для речей, догляд за якими обмежується сухим очищенням.

Гідрофобне покриття для робочого одягу

Продукт чеського бренду INPRODUCTS спеціально розроблений для захисту робочого одягу спеціалістів, які працюють в екстремальних умовах:

 • пожежників;

 • монтажників;

 • механіків;

 • лісників;

 • будівельників;

 • кухарів тощо.

Принцип дії аналогічний дії засобів від YOCHEM, але спеціалізований засіб для робочого одягу надає підвищений захист від нафтопродуктів та промислових речовин.

Водовідштовхувальні спреї для мембранних тканин

Мембранні тканини позиціонуються як водонепроникний матеріал. Але в екстремальних умовах мембрану додатково обробляють гідрофобними спреями. Наприклад, спеціалізований засіб від YOCHEM, протестований на таких розповсюджених тканинах мембранах, як Gore-Tex, Softshell, SympaTex.

Головна перевага – нано спрей для одягу та туристичного спорядження бренду відштовхує воду під час потрапляння вологи на лицьову сторону матеріалу, але при цьому не перешкоджає випаровуванню вологи з тіла людини. Пара та піт, які утворилися під час активного руху туриста, безперешкодно проходять через мембранний шар назовні, не утворюючи конденсат на тілі.

Гідрофобні спреї для взуття

Також в каталозі представлені засоби для взуття від INPRODUCTS та YOCHEM. Продукти підходять для усіх замшевих, шкіряних та текстильних черевиків за виключенням лакованої шкіри.

Вони не змінюють повітряної проникності оброблених матеріалів, за рахунок чого засоби можна також застосовувати для мембранного взуття.

Переваги представлених засобів

Чому ми обрали для свого каталогу саме ці продукти та щиро рекомендуємо їх своїм клієнтам? Це – інноваційні нанозасоби, які не просто ефективно виконують своє завдання (надають водовідштовхувального й жировідштовхувального ефекту на поверхні матеріалу, захищають тканину або взуття від бруду та забезпечують легке чищення), але й:

 • Не перешкоджають «диханню» матеріалу, дозволяють природній волозі випаровуватися з тіла людини, запобігаючи перегріванню. Що важливо у побуті та надважливо в екстремальних умовах.

 • Не залишають слідів та не спотворюють колір.

 • Легко наносяться.

 • Захищають матеріали від ультрафіолету, нафтопродуктів та солей тощо.

 • Є екологічно чистими й нетоксичними, не викликають алергію

Якісні наноспреї найбільш вигідні. Так, наприклад, одного використання засобу для взуття NanoTekas (Литва) вистачає на 1 рік за нормальних умов та на 3-4 місяці за екстремальних умов.

Антибактеріальні засоби

Окрім гідрофобних засобів варто згадати також спреї від неприємного запаху. Адже антибактеріальна обробка – не менш важлива частина догляду за взуттям та одягом.

Ми рекомендуємо:

 1. Дезодорант для взуття литовського бренду NanoTekas. Наночастинки засобу глибоко проникають у волокна взуття, вбиваючи бактерії - джерела неприємного запаху. Надають тривалого ефекту до 2-х тижнів. Засіб має нейтральний запах, не впливає на шкіру, здоров'я людини чи колір взуття.

 2. Нейтралізатор запаху для взуття YOCHEM. Цей засіб може посилити ефект від попереднього, якщо є така потреба (наприклад, якщо ви страждаєте від гіпергідрозу). Використовувати його слід 1-2 рази на добу.

 3. Освіжувач для тканинних поверхонь NANO FRESH. Використовується для обробки тканинних поверхонь в тому числі й одягу. Нейтралізує як джерело, так і неприємний запах.

Використовуйте тільки прогресивні засоби для захисту взуття та одягу: так ви подовжите “життя” виробу та підвищите власний комфорт без ризику пошкодження чи алергії.