Водовідштовхувальні покриття (гідрофобізатори) для скла і дзеркал. Їх існує безліч. І досить часто нашим клієнтам складно в них розібратися. У цій статті ми спробуємо дати відповіді на найбільш поширені запитання.

Дуже популярні на ринку обробки для лобового скла автомобіля – покриття «антидощ». Вони бувають різні за ціною і частотою нанесення. Розглянемо водовідштовхувальне покриття для скла і дзеркал YOCHEM.

Для чого потрібно водовідштовхувальне покриття?

Гідрофобізатори потрібні насамперед для того, щоб на скло не прилипав бруд, а той, що прилипає, легше змивався. У випадку, наприклад, автомобіля – в дощ двірники будуть просто скидати воду, якщо скло оброблене таким покриттям. Якщо це, наприклад, дзеркало у ванній кімнаті, то значно полегшується його миття від бризок мила і зубної пасти.

Для душових кабін завжди існує проблема з тим, що поступово відкладаються солі, переважно солі жорсткості з води. Вони в’їдаються у скло і потім їх дуже важко змити. А якщо скло попередньо оброблене та має відповідне покриття, то ці солі або відкладаються менше, або їх стає значно легше видалити. Можна обробляти навіть віконне скло, серванти, вітрини тощо. Це потім значно полегшує прибирання.

У випадку оброблення лобового скла машини за рахунок того, що вода під час дощу не розтікається по склу, а лишається краплями, її, по-перше, легко скидають двірники, по-друге, через те, що вона не розтікається, немає спотворення видимості для водія. Тобто, у слабкий дощ навіть можна їхати деякий час без увімкнених двірників, тому що все одно все прекрасно видно.

Як обрати водовідштовхувальне покриття?

Під час вибору такого покриття постає декілька запитань. Як його обрати? Чим відрізняються дешеві покриття від дорогих? Як вони працюють?

Насправді такі покриття завжди поділяються виключно на 2 типи:

  1. Одноразові «антидощі», які необхідно часто наносити. Зазвичай це якийсь аплікатор для автомобіля, який наноситься та розтирається по лобовому склу і після висихання залишає прозору плівку на поверхні скла. Ця силіконова плівка з’єднана зі склом не дуже міцно, але сама по собі дуже добре відштовхує бруд. Після того як одноразові антидощі зійдуть зі скла, їх потрібно наносити повторно.
  2. Покриття, які реагують зі склом хімічно. До них належить водовідштовхувальне покриття для скла і дзеркал YOCHEM. Унаслідок хімічної реакції скло модифікується та утворює водовідштовхувальний шар. Ці покриття важче і довше носити, але й ефект зберігається значно довше. На дзеркалі у ванній кімнаті ефект зберігається до пів року.

Основні правила нанесення покриттів, які реагують зі склом хімічно:

  • Скло обов’язково має бути чистим.

  • Оскільки такі покриття мають реагент, який має хімічно провзаємодіяти зі склом, скло має бути не просто вимите, воно має бути ще й знежиреним. Ви можете використовувати будь- який розчинник, який знежирює: бензин калоша, ізопропіловий спирт, уайт-спирит та подібні розчинники для фарби. До речі, звичайний спирт не знежирює, він не розчиняє жири. У місцях, де на склі лишилися відбитки пальців, хімічна реакція просто не відбудеться, тому що жир з пальців блокує скло і реагенти просто не зможуть дістатися поверхні скла. Відповідно, перш за все скло потрібно помити та знежирити.

  • Мокрою серветкою добре протираємо скло. На склі видно, що воно змочується водою, вона потім розтікається і ми порівняємо з результатами обробки. Протираємо скло насухо.
  • Беремо іншу серветку з розчинником, який розчиняє жири, і обробляємо знову поверхню. Тобто, стираємо всі відбитки пальців і будь-які нерозчинні у воді залишки. За потреби можна цю обробку повторити. Але обов’язково скло має бути максимально чистим, з нього треба максимально видалити все, що не розчинне у воді. Тобто те, що звичайним миттям не видалилось, потім ще додатково потрібно протерти.
  • На підготовлене скло вже можна наносити засіб. Для чистоти експерименту скло поділили на дві частини за допомогою клейкої стрічки. На одну половину наносимо засіб, а на іншу ‒ні.

  • Одну половину оброблюємо засобом. На флаконі з розчином досить докладна інструкція, як це зробити. Нам потрібен паперовий рушничок або серветка для розтирання засобу і при цьому в жодному разі його не можна стирати з поверхні. Засобу треба дати прореагувати зі склом. В інструкції виробник зазначає 10–15 секунд.
  • Обробляємо одну половину та зачекаємо 10–15 секунд, протягом яких уже йде реакція. Далі акуратно затираємо поверхню паперовим рушником, але не стираючи засіб, а дочекавшись його природного висихання. Якщо ви обробляєте поверхню на прямому сонця в +35 °С, то це буде менш ефективно, тому що занадто швидко засіб висохне. Тому бажано на прямому сонці це не робити, але завжди обробку можна повторити ще раз.
  • Через 10 секунд паперовою серветкою розтираємо розчин, але в нас немає задачі видалити рідину з поверхні скла. Навпаки, чим довше вона знаходиться на склі, тим краще і повніше пройде хімічна реакція зі склом (реакція не проходить миттєво). Паперовою серветкою розтираємо поверхню, розчинник потихеньку висихає, а реагент потихеньку реагує зі склом. Скло має бути абсолютно сухим і чистим.
  • Якщо на склі залишається щось, що його вкриває, то, відповідно, в цьому місці реакція не відбудеться через те, що реагент фізично не може дістатися поверхні скла.
  • Розчинник випарувався з поверхні скла. Надлишок засобу за потреби стираємо паперовим рушником.

Проведемо експеримент

Якщо правильно підготували поверхню скла, то можемо побачити ефект. А якщо ні ‒ то доведеться носити покриття повторно. Для порівняння так само затрем паперовим рушником другу половину, яку ми не обробляли, і тепер спробуємо налити воду на обидві половини та подивимось, чи є якась різниця.

Наливаємо воду на одну половину та на іншу. Зверніть увагу на різницю: на необробленій половині вода розтікається по склу, а на обробленій не розтікається, а збирається окремими маленькими краплями. Власне, це основа ефекту цього засобу. Відповідно, якщо ця вода містить мило, солі, ще щось, то після висихання води вони на склі звісно залишаються, вони нікуди не подінуться. Але за рахунок того, що скло оброблене, відтерти їх буде значно легше.

Протираємо обидві половини та спостерігаємо, як вода висихає. При висиханні видно, що вода буде збиратися дрібнішими краплями на поверхні, яка оброблена. Протремо ще раз поверхню паперовим рушником. На обробленій половині скла видно, що утворилися дуже дрібні краплі, які, відповідно, і швидше висихають. А на необробленій вода ще залишилася і скло все ще мокре.

Водовідштовхувальний ефект зберігається, і оскільки пройшла хімічних реакція, то ефект зберігається довго. Імітуємо бризки дощу або води на оброблене та необроблене лобове скло або скло душової кабіни. На необробленій поверхні вода значно краще розтікається, тоді як на обробленій краплі просто стікають.

Знімаємо клейку стрічку та перевіримо скло під струменем води. Вода повністю стікає з обробленої половини і залишається на необробленій. Струмінь води симетрично не розтікається по поверхні скла. Одна половина скла залишається мокрою, а з другої постійно стікає вода. І, відповідно, якщо це, наприклад, мильна вода, то вона стікає разом з милом. Мила на склі лишиться менше, а залишки, які лишилися, потім буде значно легше змити.

Для порівняння візьмемо дзеркало, яке оброблене повністю кілька місяців тому засобом YOCHEM. Підставимо його під струмінь води й побачимо, що ефект зберігається і вода просто з нього злітає.

Отже, ще раз наголошуємо, що справа не в тому, що бруду зовсім не буде на поверхні, його буде значно менше, тому що менше лишилося води. А ще його буде легше прибрати. Тобто, скло, оброблене таким засобом, прибирається зазвичай навіть без миючих засобів. Можна просто протерти його чистою ганчіркою і дати висохнути залишкам води.

Водовідштовхувальні засоби відрізняються тим, чи вони хімічного реагують зі склом, чи вони залишають на ньому плівку. Протестований засіб YOCHEM саме хімічно реагує зі склом. З одного боку це ускладнює нанесення. Треба підготувати скло, його треба очистити, ретельно нанести розчин, а з іншого боку він і триматиме значно довше, на відміну від дешевих засобів, які дають недовготривалий ефект, тому що плівка, яку вони залишили на склі, рано чи пізно з нього змиється.

Також застерігаємо вас від використання таких засобів не на склі, а наприклад, на пластику, акрилі, полікарбонаті тощо. Ці засоби розроблені для того, щоб реагувати саме зі звичайним силікатним склом. Його можна наносити на вітрини, дзеркала і лобове скло. Категорично заборонено наносити його на пластик фар та на акрилові душові кабіни.

Переглянути відеоверсію цієї статті

Для ознайомлення з докладною інформацією про водовідштовхувальне покриття (гідрофобізатор) для скла, дзеркал YOCHEM і його замовлення переходьте за посиланням https://bit.ly/3dsT7qw