Державна продовольчо-ветеринарна служба Литовської Республіки повідомила, що в Україну відправлено партію заморожених сумішей морепродуктів вагою 7 900 кілограмів, у яких виявлено перевищення кадмію. Країною походження цих сумішей є Китай, фірма Zejiang Zhoufu food Co., LTD. (Xufu Road, Gaoting, Daishan, Zhoushan, Чжецзян, Китай).

Прочитав я нещодавно таку новину в Судово-юридичній газеті, з закликом до громадян повідомляти про виявлення заморожених сумішей морепродуктів до територіальних управлінь Держпродспоживслужби.

Думаю, що українські громадяни з більш – менш високим достатком вже поїдають приправлену токсичним кадмієм рибу і навіть не здогадуються про існування такої державної української служби. Кадмій вважається канцерогеном, оскільки згубно впливає на кісткову та дихальну системи людини, на її нирки.

Українці будуть вживати токсичні продукти та неякісні дієтичні добавки до того часу, поки у нас не буде громадських організацій на зразок американської ConsumerLab.com, які контролюють якість таких товарів.

Сподіваюсь , що після закінчення війни за кошт більш заможних українців такі організації будуть створені. Дуже сподіваюсь.

Отже, як менше вживати важких металів, наприклад, ртуті?

Майже всі види риби та молюсків містять сліди ртуті (це, як правило, алкілртуть). Для більшості людей ризик ртутного отруєння через вживання риби та молюсків є малоймовірним. Проте деякі види риби та молюсків мають більш високу концентрацію ртуті, що може завдати шкоди ненародженій дитині чи нервовій системі маленької дитини.

Американські Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) та Агентство з охорони навколишнього середовища (EPA) радять маленьким дітям, жінкам, які можуть завагітніти, вагітним або жінкам, які годують грудьми, уникати деяких видів риби та їсти рибу та молюсків з нижчим вмістом ртуть.

Вагітним та дітям не варто їсти: акул, рибу-меч, королівську скумбрію або черепичну рибу, оскільки вони містять високу концентрацію ртуті.

П’ять найпоширеніших риб із низьким вмістом ртуті: креветки, консервований тунець, лосось, минтай і сом.

Тунець альбакор («білий») містить більше ртуті, ніж консервований світлий тунець. Через те його теж не варто їсти.

Вагітним жінкам рекомендується 340 грам риби на тиждень, дітям – 230 грам.

Симптоми отруєння ртуттю (метилртуттю):

  • Тривога
  • Зміни настрою
  • Проблеми з пам'яттю
  • Тремтіння
  • Депресія
  • Оніміння або відчуття поколювання
  • Втрата рухових навичок
  • Проблеми з диханням
  • Порушення зору і мови
  • М'язова слабкість
  • Проблеми з ходьбою

Під впливом великої кількості ртуті з їжею або з інших джерел можуть розвинутися серйозні або навіть смертельні наслідки для нирок, легенів, травного тракту або серцево-судинної системи.

Яскравим прикладом, можливо, такого отруєння може бути колишній президент Грузії Михеїла Саакашвілі, у зразках волосся та нігтів якого виявлені важкі метали та інші речовини, зокрема ртуть і миш'як.

Як виявити ртуть в квартирі, де хтось колись, розбив багато ртутних термометрів?

Для цього існують спеціальні тести. Даю посилання.

Як самостійно виявити важкі метали у воді, яку ви п’єте?

Теж даю посилання.

Бережіть себе, їжте “правильну” морську рибу, читайте та поширюйте матеріали мого блогу #хімія_тобі в фейсбуці, інстаграмі, твітері та в телеграмі