Компанія NANOTEKAS спеціалізується на виробництві наногерметиків з 2010 року і має великий досвід у цій галузі. Спочатку виготовляли нанопокриття для текстилю, скла і керамічних поверхонь. Після великого успіху покриття для текстилю на водній основі (безпечне для дітей, універсальне і таке, що має тривалий термін служби), компанія також досягла великих успіхів у розробці покриття для скла, що забезпечує тривале гідрофобне нанопокриття скляних поверхонь.

Герметики для автомобільної фарби з’явилися на ринку 5–6 років тому. Розробники NANOTEKAS замовили 4 різні покриття з різних країн (Японія, США, Німеччина, Росія), щоб перевірити, чи відповідає продукт рекламним кампаніям і чи забезпечує очікуваний ефект. Після кількох випробувань у «польових умовах» на власних автомобілях ними був складений список плюсів і мінусів, який допоміг підготувати технічну специфікацію для хімічного відділу компанії, щоб зробити покриття, яке:

  • матиме тривалий термін захисту;
  • матиме високу гідрофобність;
  • надасть твердості без утворення шарів на лаку (щоб уникнути розтріскування та відшарування);
  • буде виготовлене на основі силану (щоб уникнути застосування вуглецю);
  • буде хімічно стійким (захищатиме поверхню від солей, кислот, лугів/основ).

Так було створено CERAMIC ARMOR COAT – покриття для автомобілів, яке надає сильного гідрофобного ефекту, тримається 2–3 роки і потребує одноразового нанесення. NANOTEKAS запустив виробництво продукту 3 роки тому та зібрав відгуки клієнтів про те, як працює покриття, які проблеми з нанесенням вони мають, тощо. Незважаючи на те, що покриття є міцним і реагує з лаком, утворюючи довготривалий шар, його слід наносити на ретельно відполіровану поверхню, вільну від будь-яких типів восків/парафінів/силіконів/полімерів тощо.

Ідеальна температура для покриття 15–20 °C (не більше 25 °C), середня вологість повітря 40–50 %. У таких умовах автомобіль необхідно витримати 24–48 годин після нанесення. Крім того, з м’якими лаковими фарбами для автомобілів (вони зазвичай використовуються для японських, французьких і корейських автомобілів) важче працювати через розчинник, який використовується в CERAMIC ARMOR COAT. Тому нанесення повинно бути виконано з високою точністю. Якщо Ви припустилися якоїсь помилки (забули очистити й відполірувати поверхню або випадково нанесли його на вікна), покриття можна очистити лише вологим наждачним папером зернистістю 2000. Жодна полірувальна паста не зможе видалити покриття. Хіба що використовувати пасти для полірування яхт, які можуть пошкодити поверхню.

Були клієнти, що мали проблеми із застосуванням CERAMIC ARMOR COAT. Декому з них просто бракувало необхідних умов та/або досвіду. Тому розробники зробили інше покриття (своєрідну «полегшену версію» CERAMIC ARMOR COAT), яке призначене для кінцевих користувачів. Це покриття легко наносити, і воно «вибачає помилки», якщо такі є. Оскільки покриття інгібує різні (слабкі) розчинники та силанові композиції, воно має сильнішу гідрофобність та сильніший ефект блиску, але термін його служби менший.

Важливо також відзначити, що зазвичай клієнти не доглядають за покриттями належним чином: щоб покриття трималось на поверхні тривалий термін, користувачеві слід уникати агресивних хімікатів та автоматичних автомийок.

Довговічність кожного покриття:

  • CERAMIC ARMOR COAT – 2–3 роки хімічної стійкості/стійкості до подряпин (18–24 місяці гідрофобності);
  • CERAMIC SHINE COAT – 12–18 місяців (7–9 місяців гідрофобності);

Отже, NANOTEKAS пропонує автомобілістам 2 покриття, які можна використовувати разом і окремо, залежно від мети застосування:

  1. CERAMIC ARMOR COAT – це, по суті, герметик для автомобільної фарби. Він використовується, коли потрібна твердість, хімічна стійкість та сильна гідрофобність. Його рекомендують використовувати як праймер для CERAMIC SHINE COAT.
  2. CERAMIC SHINE COAT – використовується як фініш, який надає поверхні глибокого блиску, супергідрофобності та може застосовуватися для відновлення гідрофобних властивостей. Його рекомендують наносити на CERAMIC ARMOR COAT.

Якщо у вас виникли запитання щодо продукту та його застосування, зверніться до менеджерів компанії NanoMarket і вам з радістю допоможуть!