Кожен водій бажає зберегти зовнішній вигляд свого авто недоторканим. Парадокс полягає у тому, що зробити це в принципі, не кажучи про українські дороги, практично неможливо, але в цьому огляді ми все ж спробуємо знайти ефективні методи, які допоможуть позбавитись від зовнішнього впливи та результатів забруднення. Навряд чи хтось буде проти того, що захист автомобіля є ключовим фактором володіння, тому що від якості захисту залежить задоволення від водіння, безпека на дорозі і ціна ТЗ на вторинному ринку.

Комерційний потенціал можуть сильно зіпсувати атмосферні опади, хімічні реагенти, гравій, пил, інші механічні чинники. Розглядаючи засоби для автомобіля, що допомагають в боротьбі с різного роду небезпечними факторами, хочеться почати з комах. Чому саме з них? Тому що цей клопіт знайомий всім власникам авто. Зі слідами комах доводиться боротися кожен день в теплий час року. Так, зменшити їх вплив можна за допомогою «мухобійки», але вона не позбавить від слідів зіткнення на 100%.

Ці забруднення, а також сліди бітуму не можливо видалити водою при черговому митті. Вирішити проблему допомагають тільки спеціальні засоби – очищувачі. 

Очищувачі – це група засобів автохімії, призначених для позбавлення кузова, скла автомобіля від бітумних плям, слідів комах та інших складних забруднень.

Будь-який автомобіль, особливо влітку, піддається специфічним забрудненням. Кузов, фари, пороги і вікна покриваються плямами від гудрону, що входить до складу дорожнього покриття. Разом з гудроном можна помітити сліди від комах, смолисті плями від бруньок дерев, пух тополь, пташиний послід та інше. Мало хто знає, але на кузові також поступово накопичується наліт від старої автохімії.

В Україні перелік популярних засобів для чистки виглядає так:

  • Prestone;

  • Turtle Wax;

  • MANNOL;

  • KERRY;

  • Hi-Gear.

Наносяться вони як гель, спрей чи аерозоль. До складу розчину входять агресивні речовини, які при тривалому використанні здатні нашкодити автомобілю, тому після нанесення їх необхідно ретельно відмити, не залишаючи на довгий час.

На питання як захистити авто від забруднень є і більш прозаїчна відповідь – довірити роботу професіоналам. Наприклад, замість самостійної обробки ви можете заручитися підтримкою професіоналів. На автомийці використовуються більш просунуті методи видалення слідів комах. Вода подається під великим тиском буквально знімаючи будь-які органічні забруднення. Спосіб звичайно зручний, але не для заощадливих громадян.

Підручні засоби та тонкощі ручного клінінгу

Чи можна використовувати підручні засоби в боротьбі з забрудненнями кузова? Досвід каже, що можна! Ось які засоби для цього використовують.

  • Рідина для миття посуду. Перед використанням її розводять у відрі з водою. Для самої процедури використовують м'яку губку. Після обробки авто ретельно відмивають чистою водою.

  • Віконний очищувач. Цей засіб краще наносити тільки на проблемні ділянки, протираючи місце сухою ганчіркою.

  • Шампунь для волосся. Розчиняють у воді, замочують ганчірку, притуляють до місця забруднення і залишають так на ніч. Вранці «компрес» знімають, протираючи проблемне місце насухо.

Перераховані побутові лайфхаки підійдуть для позбавлення від бруду не тільки на склі, а ще і на кузові.

Перед початком процедури, сховайте автомобіль в тінь, інакше на сонці вода буде випаровуватися занадто швидко, впливаючи на загальну ефективність заходу.

Що пропонує сучасний ринок для захисту автомобіля?

Насправді є багато рішень від простих і дешевих, до преміальних але з цінником декілька сотень умовних одиниць. На питання як захистити скло є тільки одна відповідь – купити захисну плівку, що наноситься зверху. Зовсім інша справа, якщо ми говоримо про захист кузова. В цьому напрямку зроблено багато відкриттів:

  • рідка гума;

  • вінілові плівки;

  • рідкі чохли;

  • поліролі;

  • нанокерамика, рідке скло;

  • спреї на базі поліуретану.

Розглянемо кожен с засобів окремо. Найбільш поширеним з тотальних захистів вважається вінілова плівка. Буває антигравійною, литою, каландрованою. Найбільш міцними вважаються литі та антигравійні плівки, які захищають від подряпин та середніх за силою механічних ударів. Процес обклеювання займає один день і коштую від 150 до 1000 доларів. Строк придатності плівки від 2-х до 7-и років. Особливо міцні екземпляри витримують 10 років і більше. Заощадливі власники воліють захистити тільки найбільш вразливі ділянки кузова, тому плівкою покривають лише крила чи бампер.

Що таке «рідкий чохол», поліуретановий спрей, гума для кузова?

Рідкий чохол наноситься за допомогою звичайного пензлика без необхідності залучати професіоналів. Є тільки дві важливі умови: чисте авто і температура повітря не нижче +5°С. Рідке покриття наноситься в три шари. Після висихання засіб перетворюється на тоненьку гуму, яка тримається на поверхні кузова не більше двох тижнів. Плюси: дешевизна, легке нанесення. Мінуси: тримається малий проміжок часу, погіршує зовнішній вигляд ЛФП.

Наступний в нашому переліку сучасних засобів захисту – спрей на поліуретановій основі. Таке покриття тримається рік, протягом якого захищає від подряпин, бруду, механічного впливу.

Закінчити цей блок огляду хочеться рідкою гумою. Полімерна-бітумна емульсія після нанесення перетворюється на м'яку матову плівку. При цьому зовнішній вигляд авто не спотворюється – транспортний засіб виглядає стильно.

Нанокераміка і рідке скло

Рідке скло ще один тип сучасного поліролю, за допомогою якого автомобіль набуває розкішного блиску та захисту лакофарбового шару. Цінник достатньо економний – від 100 до 250 доларів. Час нанесення – 2 години. Цікаво те, що рідке скло не міняє колір авто, а навпаки підкреслює його, робить більш виразним. Ефект відблиску досягається за рахунок кварцу що входить до складу покриття. Термін використання – 1 рік.

Найбільш сучасний захист кузова забезпечується поліролями на базі керамічних наночастинок, які блокують пошкодження, бруд, не дозволяють виникати корозії. Ціна даних засобів відповідає їх ефективності.

Ось ми і розглянули все, що може знадобитися для догляду за ТЗ. Залишається використати цю інформацію на практиці.