СВИНЕЦЬ ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНИЙ ДЛЯ ДІТЕЙ 

Свинець – один з токсичних важких металів, який викликає основну стурбованість у сфері охорони здоров’я. Він дуже небезпечний для дітей. В юному організмі його всмоктується у 5 разів більше, ніж у дорослому.

Отруєння свинцем викликає серйозні проблеми зі здоров’ям дитини: уражається мозок і нервова система, затримується ріст і розвиток, виникають поведінкові проблеми тощо.

Діти піддаються впливу свинцю з різних джерел. Це можуть бути фарби, бензин, іграшки, відходи, що містять свинець. Однак фарби на основі свинцю є найбільш небезпечним джерелом високих доз свинцю для дітей молодшого віку.

НАЙБІЛЬШЕ ТОКСИЧНОГО СВИНЦЮ У СТАРИХ ФАРБОВАНИХ ПОВЕРХНЯХ

Свинець додавали і продовжують додавати у фарби.

Пігменти фарби на основі свинцю роблять фарбу більш стійкою, а пофарбовану поверхню – більш яскравою і гарною. Такі пігменти є обов’язковими для виробництва фарби. На жаль, пігменти з безпечних металів мають значно вищу вартість. Свинець у фарбі небезпечний, але фарба без свинцю буде дорогою.

У США та в європейських країнах у 70-х роках минулого століття було припинено використання цього токсичного важкого металу в бензині, фарбах і сантехніці. Хоча, зрозуміло, що свинець залишився ще на довгі роки в ґрунті, у воді та буде продовжувати труїти людей і, щонайгірше, наших дітей.

Особливо багато свинцю у старих фарбованих поверхнях. На жаль, деякі виробники продовжують використовувати його і в нових фарбах!

Так, згідно з дослідженнями, проведеними Всеукраїнською екологічною громадською організацією «МАМА-86», максимальну кількість свинцю містять фарби, вироблені в Таджикистані та Білорусі. Що ж стосується України, то лише 30 % українських промислових лакофарбових підприємств використовують більш ніж потрібно свинцю у своїх фарбах. Хоча слід зазначити, що в Україні на сьогодні поки не має ніяких законодавчих норм, які б регулювали вміст свинцю у фарбах.

Найвищий вміст свинцю в яскравих фарбах – жовтих, оранжевих і червоних. Ці кольори найчастіше використовують для фарбування дитячих садочків та дитячих майданчиків.

ЯК ПЕРЕВІРИТИ ФАРБУ НА ОТРУЙНИЙ СВИНЕЦЬ?

Найлегше убезпечити себе від отруйної фарби на етапі її придбання. Не слід купувати фарбу, де чітко вказано на вміст у ній свинцю. Купуйте фарби відомих перевірених марок, переконавшись у відсутності свинцевих компонентів.

Якщо ж на етикетці немає інформації про склад фарби, варто проконсультуватися з продавцем або знайти інформацію про цю фарбу, її склад та виробника в Інтернеті.

А як переконатися в безпечності вже пофарбованих поверхонь?

Визначити неозброєним оком отруйну свинцеву фарбу неможливо. Якщо маєте сумніви, що фарба може бути токсичною і містити свинець, перевірте її. Особливо це актуально, якщо ви живете у будинку зі старим ремонтом або придбали нову відремонтовану квартиру.

Убережіть свою сім’ю від проблем у майбутньому, не ризикуйте здоров'ям своїх рідних ВЛАСНОРУЧ ПРОВЕДІТЬ АНАЛІЗ ФАРБОВАНИХ ПОВЕРХОНЬ ЗА ДОПОМОГОЮ ЕКСПРЕС-ТЕСТУ НА СВИНЕЦЬ «YOCHEM»Цей тест легко виявить токсичні матеріали у вашій оселі.

ЧОМУ ВАРТО ОБРАТИ ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА СВИНЕЦЬ «YOCHEM»?

  • він виявляє отруйний свинець на будь-якій поверхні

  • адаптований під домашнє використання і не потребує професійних навичок

  • простий у застосуванні та забезпечує швидкий результат

За допомогою цього тесту можна визначити свинець не тільки у фарбах, а й у будівельних матеріалах (дерево, штукатурка, побілка, цемент тощо), пластиках (дитячих іграшках, упаковках), папері, тканинах, порошках (домашній і будівельний пил, побутова хімія).

КУПУЙТЕ ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА СВИНЕЦЬ «YOCHEM» В ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНІ «NANOMARKET» – офіційного дистриб'ютора компанії «YOCHEM» в Україні. Переходьте за посиланням https://bit.ly/350NOI5

#свинецьуфарбах #тестнасвинець #аналізивласноруч #укрнаномаркет #новахіміядлявас Nanomarket