Мідь – це отрута. Відповідно до нормативів ДСанПіН 2.2.4-171-10, який є чинним в Україні, вміст міді у воді не повинен перевищувати 1,0 мг/дм3.

Якщо людина п'є воду, де вміст міді вище норми, то у неї може виникнути нудота, блювання, спазми шлунку і діарея. Умисне високе споживання сполук міді може викликати ушкодження печінки, нирок та навіть смерть.

Мідь у питній воді: як вона туди потрапляє і яку небезпеку становить для людини?

Мідь міститься в харчових продуктах та повітрі, але найбільше її надходить в організм людини разом з питною водою. Водосховища накопичують воду з річок, в які змивається ґрунт із сільськогосподарських земель, оброблених фунгіцидами, що містять мідь. 

Надмірна кількість важких металів потрапляє у водойми через неочищені стоки хімічних і металургійних заводів. Водоочисні станції для боротьби з водоростями також використовують сполуки міді.

Що неочікувано: потенційним джерелом міді в питній воді є мідні труби та латунні крани. Найбільша концентрація міді у воді фіксується вранці. Це пов'язано з тим, що вночі рух потоків у трубах зупиняється, а через процеси корозії мідних (латунних) елементів відбувається накопичення міді у воді.

Фахівці радять: перш, ніж уранці набирати воду – протягом 15–30 секунд потрібно її зливати.

Які зовнішні ознаки вказують на те, що у воді підвищений вміст міді?

– Змінився колір води. Голубуватого відтінку воді надають гідрооксиди, нітрати, сульфати міді, зеленуватого – хлориди.

– Вода має неприємний, терпкий, гіркуватий присмак.

– Сантехнічні прилади з нержавіючої сталі покриваються темним нальотом й кородують.

Якщо у вашій оселі встановлені мідні труби, латунні крани, а запах і зовнішній вигляд проточної води викликає занепокоєння – для безпеки краще зробити її аналіз. Тим більше, що зараз у продажу є прості тести для визначення міді у воді. Вони призначені для проведення аналізу в домашніх умовах. Проаналізувати можна будь-яку воду: з водопровідного крана, зі свердловини або водойми.

Який тест обрати – крапельний чи тестові смужки на мідь у воді?

Обидва ці аналізи – і тестові смужки на мідь у воді, і крапельний тест – забезпечують якісне визначення міді у воді.

Процес вимірювання крапельним тестом нагадує урок хімії в школі: почергове додавання реагентів і чітке дотримання температурних параметрів (вода 25 °С, приміщення – не нижче 20 °С). Потім слід зачекати 5 хвилин та порівняти колір розчину з кольоровою шкалою.

З тестовими смужками на мідь у воді LaMotte INSTA-TEST COPPER робити домашній аналіз набагато простіше. Цей тест, на відміну від крапельного, швидший і зручніший.

Потрібно занурити тестову смужку у воду на 2 секунди, струсити, щоб видалити зайву воду, почекати 30 секунд і порівняти колір смужки з кольоровою шкалою, надрукованою на флаконі для зберігання.

Виробник тесту LaMotte вказує, що тестові смужки призначені для вимірювання концентрації міді в діапазоні від 0 до 3,0 ppm.

 

#аналізивласноруч #новахіміядлявас #здоров'я #зсж @Yochemm