Восени та взимку, як ніколи, потрібні засоби, які допомагають захистити верхній одяг від вологи та бруду. Для цього використовують водовідштовхувачі для текстилю, що гарантують скочування рідини з поверхні одягу без створення плям. Просочення бруду та вологи провокують не тільки неприємні відчуття, але значно погіршують стан речей. Такі засоби коштують недорого, особливо, у порівнянні з необхідністю швидкої купівлі нового верхнього одягу чи уніформи, а також частого використання послуг хімчисток.

 

Особливості впливу вологи на одяг

Волога та бруд сприяють тому, що втрачається інтенсивність кольору та проявляються інші види негативного впливу:

 • міцність матеріалів стає набагато нижчою;
 • волога розширюється при низьких показниках температури, що призводить до розриву тканини або захисної мембрани;
 • після висихання шкіряних речей матеріал може втратити еластичність, стати набагато жорсткішим та вкритися тріщинами.

Тому важливо, перш ніж вийти на вулицю, обробити одяг спеціальним засобом.

 

Принцип дії захисних засобів

Дія таких засобів полягає в покриті тканини таким чином, аби перешкодити поглинанню молекул води. Ці засоби — також рідина, яка висихаючи, створює щільний та надійний захисний прошарок на поверхні тканини. В результаті краплі вологи просто скочуються з неї, не проникаючи. Але якщо на вулиці інтенсивний дощ, то потрібно частіше наносити захисний засіб, оскільки постійний вплив вологи зменшує його щільність.

Часто їх використовують для оброблення автомобільного салону. Користувачі підтверджують їх ефективність, навіть в таких цілях.

 

Як захистити від вологи різні типи тканини

Гідрофобне покриття для робочого одягу фотоТакі засоби, як гідрофобізатори для одягу використовують для запобігання насичення водою верхнього шару тканини. Рекомендуються для оброблення таких матеріалів, як:

 • нейлон;
 • поліестер;
 • мембрани;
 • комбінованих матеріалів;
 • замші;
 • велюру.

Кожен засіб виготовляється з урахування особливостей методів захисту певних матеріалів. Розробляються спеціально для:

 • верхнього одягу;
 • туристичного спорядження; 
 • уніформи;
 • шкіряних виробів.

Залежно від особливостей пошиття таких типів одягу, регулюється інтенсивність захисту. Це також впливає на склад речовини, і рівень її концентрації. Перш ніж такий засіб потрапляє у продаж, проводяться різноманітні тестування, результати яких підтверджуються відповідними сертифікатами.

 

Переваги використання гідрофобізаторів для одягу 

Гідрофобізатори для захисту одягу виготовляють на водній основі, що пояснює їх легку текстуру. В результаті вони відрізняються такими перевагами: 

 • приємним ароматом;
 • гарантуванням тривалого та надійного захисту від бруду, води та солей, навіть після прання;
 • швидким висиханням тканини після дощу;
 • відсутністю ймовірності розвитку грибка;
 • створенням оптимальних умов для того, щоб тканина могла дихати;
 • відсутністю плям після довготривалого впливу вологи;
 • збільшенням строку експлуатації матеріалу;
 • підвищенням морозостійкості та теплоізоляції;
 • захистом від тривалого негативного впливу ультрафіолету, гарантуючи зберігання інтенсивності кольору на тривалий час;
 • спрощеним процесом очищення одягу, завдяки легкому нанесенню, пульверизатором, пензлем або валиком.

Гідрофобне покриття для зовнішнього одягу фотоПевні засоби мають унікальний склад, оскільки повинні захищати від доволі агресивних речовин — олій, нафти та інших промислових продуктів. Для того, щоб максимально спростити процес використання, виробники випускають їх у спеціальних флаконах. В результаті їх можна покласти в кишеню чи легко розмістити в туристичному рюкзаку, не переживаючи, що вони можуть розлитися по поверхні.  

Мінуси незначні, і полягають в тому, що невелика товщина покриття засобу дозволяє ненадійним виробникам зменшувати його концентрацію, дозволяючи їм заробити додаткові кошти на нижчій якості.

 

Як правильно вибрати захисний засіб

На спеціальній етикетці на верхньому одязі вказується рівень відштовхування вологи, який визначається двома поняттями — «водонепроникність» та «водостійкість». Їх використовують для визначення показнику, який показує, наскільки тканина не підлягає намоканню й проникненню вологи всередину.

Крім цих показників, вибираючи захисний засіб, потрібно:

 • аналізувати рівень тиску води й умови в цілому — для міської погоди та походу в гори потрібні абсолютно різні засоби;
 • враховувати особливості матеріалу, який потрібно обробити; 
 • зважати на форму та тип матеріалу, його якість.

Ці показники значно спростять процес вибору, а також підвищують ймовірність того, що обраний засіб якнайкраще захистить верхній одяг. Занадто низький рівень не врятує тканину від негативних природних факторів, а висока концентрація може її пошкодити.

 

Рекомендації щодо застосування

Для того, щоб при обробленні захисними засобами не нашкодити матеріалу, потрібно уважно читати інструкцію на пакуванні, оскільки правила використання можуть відрізнятися від особливостей виготовлення певними виробниками. Але загальні правила включають прості дії.

 1. Перше, чим почати наносити гідрофобізатор потрібно переконатися, що тканина чиста.
 2. Перед нанесення на всю поверхню, варто протестувати засіб на невеликій ділянці.
 3. Враховувати, що максимальний захист проявляється через 24 години після нанесення.

Перш ніж розприскувати засіб по тканині, потрібно струсити балон, та дотримуватися відстані не менше 25 см. Тривалість захисного ефекту залежить від погодних умов. Чим інтенсивніше проявляються негативні умови, тим коротший строк його дії. Для того, щоб такі засоби були дійсно ефективними потрібно обробляти матеріал з першого дня використання. А потім повторювати такі дії після кожного прання та за необхідністю. Важливо  враховувати, що для мембрани потрібний засіб, призначений саме для цього матеріалу.

Враховуйте, що навіть найкращі захисні засоби не будуть мати очікуваного ефекту, якщо якість швів верхнього одягу низька. Купуючи одяг для вологого сезону, перевіряйте, наскільки акуратно проклеєна або запаяна поверхня швів. Додатковою перешкодою для вологи стануть спеціальні утягування, що не дозволяють воді подолати захисний прошарок.

Використання гідрофобізаторів для оброблення верхнього одягу — обов'язкове, якщо цього вимагає клімат з підвищеним рівнем вологи. Постійні дощі можуть пошкодити навіть матеріали найвищого рівня якості. До того ж необроблені матеріали швидше піддаються бруду, а це означає негативний вплив на зовнішній вигляд. Некрасиві розводи потім не так просто вивести.