Кожен власник душової кабіни розуміє, що із часом бруд накопичується і сантехніка втрачає свій привабливий вигляд. Ключову роль у цьому не дуже приємному процесі відіграє вода: чим жорсткіший склад, тим швидше з'являється наліт. У боротьбі із цим підступним ворогом допоможуть миючі засоби для оселі.

 

Матеріали з яких виготовляється душова кабіна

Частіше за все для власників душових кабін цілим квестом являється прибирання після прийому душа. Якщо погано протерти скляні дверцята, то залишиться багато розводів, які будуть псувати зовнішній вигляд аквацентру. Для того, щоб не потрапити у скрутну ситуацію під час мийки душу потрібно розуміти яка сировина була використана. Матеріали душової кабіни:

  • акрил — використовується для піддонів;
  • скло (матове або прозоре) — для дверцят;
  • полікарбонат (пластик) — для даху, піддонів та дверцят;
  • сталь і чавун — матеріали для піддонів, для захисту від корозії та надання привабливого вигляду додатково покривають емальованою фарбою;
  • камінь або кераміка — для піддона душової кабіни;
  • хромована сталь — матеріал з якого виготовляють усі металеві компоненти (дверні петлі, змішувачі, полиці).

Багате різноманіття матеріалів з яких виготовляють душ не дозволяє підібрати один універсальний засіб, тому що кожен складник має свої особливості. Акрилове та емальоване покриття не полюбляють лугів та хлору. Скло не любить засоби з абразивом та ганчірки з мікроволокна.

Важливо пам’ятати! Усі подряпини які можуть утворитися в процесі прибирання практично неможливо вивести, тому під час миття слід правильно підібрати засоби для прибирання ванної кімнати.

 

Засоби для миття душової кабіни

Нанопокриття для душових кабін, скла і кераміки фотоМайже у кожному інформаційному джерелі йдеться про те, чим перш за все не можна мити кабіну. Таке ставлення зумовлене тим, що неправильно підібрана хімія може назавжди зіпсувати естетичний вигляд. Чим не можна мити:

  • кислотами (мурашина та інші представники);
  • формальдегідом та лугами;
  • органічними та неорганічними розчинниками (ацетон і т.д.);
  • засобами, у складі яких є абразив;
  • щітками з металевими зубцями;
  • ганчірками та щітками з мікроволокна.

Однак, незважаючи на широкий перелік заборони є засоби якими можна мити. Побутова хімія підбирається виключно під матеріал з якого виготовлено аквацентр. Чим дозволено мити:

  • гумові або силіконові скребки;
  • синтетичні губки;
  • м’які тканини та мікрофібра.

Більша частина миючих засобів підбираються по типу видалення забруднень, деякі призначені лише для щоденного прибирання. Розпилювачі, які набирають популярності частіше за все використовуються для видалення застарілого бруду та іржі.

 

Як часто потрібно мити ванну кімнату та кабіну

Графік та ретельність прибирання встановлюється індивідуально, залежно від вільного часу господаря та ступеню забрудненості поверхонь. Прибирання може бути щоденним, коли змивається пил з поверхонь, та ретельним.

Частіше за все, господарями використовується саме щоденне прибирання, тому що не займає багато часу. Порядок дій в такому прибиранні досить простий: сполоснути поверхні гарячою водою, потім холодною і витерти насухо м’якою ганчіркою.

Ретельний догляд застосовується в залежності від частоти використання душової. Зазвичай, генеральне прибирання робиться раз на місяць, але в залежності від кількості забруднень може виконуватись з періодом раз на тиждень.

Інтенсивне прибирання з використанням хімічних засобів для душової кабіни рекомендується робити не рідше, ніж двічі на місяць. Такий інтервал зумовлений тим, що більшість засобів утворюють захисний шар, який запобігає утворенню вапняного нальоту.

 

Гідрофобне покриття для скляних поверхонь фотоВиди забруднень

Під час експлуатації виникають забруднення, які мають різну природу виникнення. Частіше за все виникають:

  • пліснява;
  • вапняний наліт;
  • мильний наліт.

Вапняний наліт осідає на поверхнях через те, що вода містить високий рівень мінеральних солей, які роблять воду жорсткою для сантехніки. У боротьбі з вапном допоможуть засоби з вмістом м’яких абразивів.

Наліт від мила утворюється в тих випадках, коли душова кабіна не миється відразу після водних процедур. Також бувають випадки, коли миючий засіб погано змився та залишив білі розводи. У боротьбі з цим, допоможе щоденне миття душової холодною та гарячою водою.

Пліснява утворюється переважно на акрилових поверхнях у місцях стику піддона з дверцятами. Для того, щоб така ситуація не утворювалась, ретельне прибирання проводять двічі на тиждень.

 

Догляд за стінками та дверима душової кабіни

В залежності від того з якого матеріалу виготовлена кабіна розрізняють і догляд. Більш невибагливим до матеріалів являється загартоване скло. Скло може бути тонованим, матовим або прозорим. Завдяки високому показнику міцності скло не тріскається, не дряпається, а при ретельному догляді може мати новий вигляд 10 та довше років.

Усе, що потрібно робити для цього — регулярно протирати дверцята та стінки насухо, та використовувати склоочисник. Ці дії допоможуть запобігти осіданню вапняного нальоту, який утворюється через перенасичення води мінеральними солями. Однак, слід пам’ятати, що для збереження ефекту потрібно витирати поверхні регулярно. У догляді допоможуть засоби які утворюють водовідштовхувальне покриття.

Якщо кабіна виготовлена з полістиролу, то на ній перш за все осідає вапняний наліт, який може викликати появу плісняви та грибка. Запобігти цій ситуації допомагають засоби по догляду за пластиковими поверхнями, які потрібно розпилювати після кожного використання душем.

 

Догляд за піддоном

Акрил — один з найпопулярніших засобів для виготовлення дна душової кабіни. Головне правило під час очищення акрилового піддона — жодних абразивних засобів, які можуть подряпати поверхню. Миття акрилової поверхні займає не більш як 5-10 хвилин, усе що потрібно зробити — рівномірно нанести засіб за допомогою губки, розтерти та змити теплою водою. Для того, щоб поверхня залишалась блискучою можно натерти восковою ганчіркою, або сухою серветкою. Якщо під час експлуатації з’явились плями, то їх можливо вивести за допомогою зубної пасти або рідким засобом. Вапняний наліт прибирається за допомогою розчину оцта, чи лимонного соку. Що не можна використовувати для чищення акрилових піддонів:

  • пральний порошок в якості миючого засобу;
  • аміак або ацетон;
  • формальдегід та кислоти (мурашина).

Такий перелік зумовлений тим, що дані хімікати можуть спричинити появу подряпин на поверхні, або роз’їсти покриття.

 

Догляд за гідромасажною системою

Для кабін з системою гідромасажу потрібен ретельний догляд, тому що з часом сопла можуть засмітитись через вапняний наліт. Для цього потрібно наповнити ванну водою, та розвести миючий засіб. Після цього активується функція гідромасажу на 5 хвилин, далі опція вимикається і кабіна залишається у спокої на 10 хвилин. Завершивши цю маніпуляцію вода зливається, та набирається знову, але вже без миючого засобу. Ввімкнувши гідромасаж на 5 хвилин залишаємо у спокої, після — можна починати етап чищення.

Для того, щоб душова кабіна довше залишалася як нова, треба насухо витерти усі поверхні після кожного прийому душа. Також, рекомендується встановлювати очищувальні фільтри, які будуть робити воду м’якшою.