Автокосметика – це спеціалізовані хімічні засоби, що значно полегшують щоденний побут автомобілістів. З її появою підтримувати машину в належному стані стало набагато простіше. З'явилася можливість продовжити термін служби транспортного засобу завдяки простим процедурам, що виконуються самостійно у домашніх умовах. До автокосметики відносять велику групу миючих, чистячих, захисних, гідрофобних, герметизуючих, антибактеріальних засобів для зовнішнього та внутрішнього використання. Зокрема, засоби для кузова автомобіля, водовідштовхуваючі спреї для скла та оббивки салону, засоби для захисту дисків, тощо.

Використання нанотехнологій це інноваційний напрямок в сучасній науці. Суть нового напрямку виробництва в конструюванні речовини на рівні молекул. Нанотехнології успішно застосовують і при створенні засобів автомобільної хімії. Стала можливою розробка новітніх засобів з унікальними властивостями. Зокрема, одне нанесення нанопокриття ефективно захищає кузов, диски, салон автівки та підтримує їх естетичний зовнішній вигляд на протязі 6 місяців.

 • Як “працюють” нанотехнологічні засоби для захисту автівки?
 • Чи захищає нанокераміка від пошкоджень?
 • Що краще - автоплівка чи нанокераміка?
 • Як доглядати за салоном та колесами автомобіля?

Відповіді на ці та інші питання далі у статті.

 

Що таке нанокераміка для кузова

Нанопокриття Nano Diamond Shield фотоТехнологія нанокераміки була розроблена для космічної та нафтової промисловості, де показала високі результати ефективності. Після чого її запровадили і в автопромі. 

Основою складу є SiO2 діоксид кремнію, відомий також як кремнезем, кварц або кварцове скло.

Нанозасоби для кузова дозволяють створити міцний захисний шар на лакофарбовому покритті автомобіля за рахунок наночастинок, що активно герметизують пори. Цей шар – додатковий бар'єр для захисту та покращення зовнішнього вигляду кузова, який на кілька одиниць ("H" за шкалою Мооса) твердіше лакофарбового покриття.

Серед асортименту нанокераміки є професійні засоби, які через складність нанесення слід використовувати лише у автосалонах, та так звані DIY-набори – нанокерамічні покриття середнього класу, що спеціально розроблені для домашнього використання.

 

Властивості нанокераміки

Нанокераміка для кузова, та засоби для коліс авто та зовнішньої поверхні скла (їх можна також віднести до цієї категорії засобів) діють наступним чином:

 • збільшують твердість поверхні;
 • захищають лакофарбове покриття та диски від олії та агресивних хімікатів;
 • надають гідрофобний ефект, ефект самоочищення. Мити автівку доводиться значно рідше;
 • надає поверхні естетичного глянцю та блиску. Автомобіль виглядає як новий;
 • створює ефект антиграфіті (захист від любителів малювати фарбами на автомобілях);
 • ефект "анти-дощ" та "анти-лід";
 • захист поверхні від ультрафіолету, пожовтіння.

Недолік – слабкий захист від піскоструя та сколів у порівнянні, наприклад, з плівкою. Плівка допоможе вберегти авто від дрібних подряпин та сколів, але швидко жовтіє під впливом сонця, від слідів смол та пташиного посліду, притягує пил статичною електрикою.

Якщо головний критерій для вас - це чистий, блискучий автомобіль, захист від УФ випромінювання, кислотних дощів, хімічних речовин та легке очищення звичайною ганчіркою, то ваш вибір – нанокераміка.

 

Засоби від запотівання скла

Навіть усунення всіх чинників, що призводять до запотівання скла (порушення герметичності, забруднення салонного фільтру, тощо) не може гарантувати, що на склі автівки не буде збиратися конденсат. Найчастіша причина для цього – значний контраст температур зовні та всередині автівки.

Можна витрачати час на прогрівання автівки, а можна використовувати гідрофобні нано засоби для скла проти потіння вікон.

Наночастинки засобу проникають навіть у найменші пори скляної поверхні, створюючи на ній непомітну плівку, що запобігає скупченню конденсату. Таким чином:

 • краплини вологи не осідають на поверхні скла, а одразу скочуються униз;
 • усувається ефект «туману» в салоні.

Рідина легко наноситься на скляну поверхню за допомогою розпилювача та розтирається серветкою, що не залишає ворс. Ефект триває до 6 місяців, але для цього поверхню не слід чіпати руками та обробляти очисниками. Тобто використовувати спрей від спітніння слід після кожної мийки вікон.

Для зовнішньої обробки можна використовувати водовідштовхувальну нанокераміку для скла, а всередині салону – засіб для запобігання потіння.

Абсолютно усі засоби біологічно розкладаються, безпечні для здоров'я та навколишнього середовища.

 

Засоби для обробки салону автівки

Нанотехнологічні засоби для обробки салону можна розділити на 2 типи:

 • просочення проти забруднення;
 • антибактеріальні засоби.

Розглянемо їх окремо.

 

Гідрофобне просочення проти забруднення салону

Гідрофобне покриття для оббивки салону NANOTEKAS VEHICLE INTERRIOR фотоХімчистка салону автівки коштує від 20 до 200 доларів (та більше). А тим часом вберегти салон від забруднення здається нереальним завданням: сліди від взуття, плями жиру, пролита кава…

Але вихід є: гідрофобне покриття для оббивки, виготовлене з використанням нанотехнологій, створює ефект “легкого очищення”, не дозволяючи рідкому та сухому бруду проникати у волокна тканини та найменші пори шкіряної поверхні.

Наприклад, засіб литовського бренду NanoTekas підходить для обробки сидінь, в тому числі з оксамиту, шкіри та килимів.

Наночастинки засобу проникають углиб волокон та не створюють плівку на поверхні. Тобто засіб ніяк не впливає на повітропроникну властивіть матеріалу та його колір. 

Переваги:

 • ефект відштовхування пилу, води, жиру та бруду;
 • ефект "легкого очищення";
 • засіб можна використовувати на будь-яких тканинах;
 • довговічність просочення (приблизно 1–2 роки). Ефект триватиме навіть після хімчистки;
 • безпечне для здоров'я людини використання;
 • просте нанесення за допомогою розпилювача.

Просочення захищає салон від фарбуючих речовин та дозволяє обходитися легким сухим прибиранням замість регулярної хімчистки.

 

Засоби для усунення запаху

Салон автівки часто просочується неприємними запахами. Найчастіше – тютюнового диму та парів пального. Для усунення та профілактики виникнення запахів виробники автокосметики розробили спеціальні засоби для салону авто – нанотехнологічні освіжувачі повітря.

Наприклад, засіб NANO FRESH від литовського бренду NanoTekas.

Це, якщо бути точними, навіть не освіжувач, а дезинфектор. Адже освіжувачі лише маскують неприємні запахи, перекриваючи їх яскравими ароматами хімічних віддушок. Освіжувач NANO FRESH – це антибактеріальне просочення, наночастинки якого проникають глибоко у волокна текстильної або шкіряної оббивки й усувають джерело неприємних запахів.

Засіб також знищує бактерії, дезінфікуючі салон. Використовуються як звичайний освіжувач у пляшці з розпилювачем.