Якщо ви купили меблі, виготовлені з ДСП або МДФ, повітря вашої оселі поступово починає насичуватися шкідливими речовинами. Річ у тім, що при виготовленні цих матеріалів стружку деревини змішують із фенолформальдегідними смолами.

Оскільки формальдегід є летючою органічною сполукою (ЛОС), за кімнатної температури він стає газом. Коли температура і вологість у приміщенні підвищуються – запах формальдегіду посилюється. Потрапляння на поверхню сонячного світла також сприяє поширенню ЛОС.

Формальдегід і його вплив на організм людини

Формальдегід – отруйна речовина. Симптомами отруєння парами формальдегіду є відсутність апетиту, схуднення, слабкість, стійкий головний біль, прискорене серцебиття, безсоння та ін. Навіть невеликі концентрації формальдегіду викликають подразнення дихальних шляхів. У чутливих людей може розвинутися астма. Але не треба передчасно впадати в паніку. Існує простий метод визначення формальдегіду в повітрі.

Як самостійно і дешево провести аналіз повітря на формальдегід

На українському ринку представлене різноманітне обладнання, за допомогою якого можна визначити формальдегід і виміряти його рівень у повітрі приміщення. Але купувати прилади для проведення одного аналізу нераціонально. Можна замовити в спеціалізованій лабораторії аналіз із забором повітря у вашій оселі з подальшим його дослідженням. Проте щоб дізнатися, чи потрібен лабораторний аналіз взагалі, пропонуємо придбати недорогий тест на визначення рівня формальдегіду в повітрі YOCHEMТМ.

Якщо тест покаже наявність формальдегіду в повітрі приміщення, значить потрібно замовляти лабораторний аналіз і шукати джерело викидів. Якщо тест не зреагує – немає причин хвилюватися.

Що входить до комплекту тесту на формальдегід у повітрі YOCHEM:

  • баночка із сухим реагентом (тестовим порошком);
  • два флакони з тестовими рідинами;
  • інструкція з використання з кольоровою шкалою.

Як визначити вміст формальдегіду в повітрі кімнати?

Перший крок. Відкрийте баночку з тестовим порошком. Влийте в неї вміст першого (зеленого) флакона, закрийте баночку і ретельно струсіть, щоб порошок розчинився. Тест готовий до використання.

Залиште цю баночку відкритою на 2 години в тому приміщенні, повітря якого ви перевіряєте на наявність формальдегіду. Протягом цього часу формальдегід буде поглинатися і накопичуватися в тестовому розчині.

Наступний крок. Додайте в баночку розчин з флакона під номером 2 (червоного), який є проявником. Якщо в повітрі досліджуваного приміщення є формальдегід, у баночці пройде кольорова реакція: з’явиться зелене, синьо-зелене або синє забарвлення. Інтенсивність забарвлення залежить від кількості формальдегіду, яку поглинув тестовий порошок. Для завершення реакції почекайте 15 хвилин – світловий тон значно зросте.

Порівняйте колір рідини в баночці зі шкалою, що подана в інструкції. Темніше забарвлення свідчить про більший вміст формальдегіду в досліджуваному повітрі. Якщо тест виявив наявність формальдегіду в приміщенні, то рекомендуємо провести додатковий лабораторний аналіз повітря для уточнення концентрації.

Купити тест на формальдегід у повітрі YOCHEM можна в офіційного дистриб'ютора – компанії «NanoMarket». У відео «Тест на формальдегід у повітрі від YOCHEM – огляд, розпакування, використання» продемонстровано, як просто власноруч визначити наявність формальдегіду в повітрі за допомогою цього тесту.