Сучасне «ноу-хау», що підкорило автомобілістів, – нано кераміка для авто, що захищає фарбу вашого авто від ультрафіолету, бруду, води, хімічних реагентів, подряпин, відколів і надає кузову глянцевого блиску, наче тільки із салону. Так, принаймні, стверджують виробники. Деякі джерела навіть запевнюють, що нанокерамічне покриття здатне захистити кузов від дрібних камінців, що нещадно дряпають залізного товариша.

Що із зазначеного правда, а що частина маркетингової легенди? Як насправді нано кераміка для авто захищає кузов та чи можна вкрити автівку засобом власноруч – далі у статті.

 

Що таке нанокераміка

Нещодавно автомобільну фарбу захищали розчинами на основі воску і силіконів. Але сьогодні цей метод безповоротно застарів, адже воскове покриття, наприклад, треба оновлювати кожні декілька тижнів, що не дуже практично. Тому доцільніше використовувати сучасне автокерамічне покриття. Отже, що таке нанокераміка і чи є вона ефективною?

Ця технологія вперше була розроблена для нафтової та космічної промисловості, де вона показала високі результати ефективності. Після чого технологію під назвою 9h швидко впровадили в автомобільну промисловість. Наприклад, авто з таким покриттям сьогодні випускає «Ferrari».

Хімічний склад нанопокриття є сумішшю на основі кварцового піску, полімерів та силікатів.

  • Органічні кремнієві розчинники надають засобу антистатичних властивостей і дають змогу лягати рівномірним шаром.
  • Оксид алюмінію та подібні поверхнево-активні складники створюють гідрофобний ефект, збільшують стійкість фарби і покриття до температурних перепадів.
  • За рахунок діоксиду титану оброблені частини кузова отримують привабливий зовнішній блиск.

Багатокомпонентний склад покриття може доповнюватися і змінюватися в залежності від розробки виробника.

Нанотехнологічний керамічний захист кузова – це верхній міцний захисний шар, що наноситься на фарбу автомобіля. Наночастинки активно герметизують пори та утворюють тонкий захисний шар на поверхні кузова.

 

Плюси і мінуси керамічного покриття

Від чого саме покриття захищає фарбу:

  • від бруду, води, пташиного посліду;
  • від усього «агресивного» арсеналу автомийок: щіток, хімічно активних засобів, бюджетних реагентів і т.д;
  • від дрібних механічних пошкоджень, що спричиняє пісок, гравій та інші «нападники»;
  • ультрафіолетового випромінювання, через яке фарба починає тьмяніти і лущитися, що в наслідку призводить до окислення та іржавіння.

Також керамічне покриття надає кузову лиску «як із салону».

Мінус полягає в тому, скільки коштує покрити машину керамікою: професіональні засоби для покриття кузовів досить дорогі, рідко доступні для продажу в магазинах і обов’язково потребують недешевої послуги автомобільного сервісу.

 

Тому багато автовласників віддають перевагу дещо менш ефективним, але фінансово доступним засобам – так званим DIY-наборам.

Це нанокерамічні покриття середнього класу, що спеціально розроблені для домашнього використання.

Для нанесення такого покриття краще також звернутися до досвідчених майстрів, але для тих, хто не хоче витрачати кошти, ми розповімо, як нанести захист лакофарбового покриття автомобіля своїми руками у звичайному гаражі.

 

Нанопокриття – це не панацея

Нанопокриття для автомобілів фотоОдразу варто зазначити, що нанесення покриття своїми руками супроводжує енергоємний процес правильної підготовки кузова автомобіля (вирівнювання поверхні, усунення подряпин, поновлення фарби автомобіля). При цьому, чи отримаєте ви «вау-ефект», залежить від ваших власних очікувань.

Не варто чекати, що нанопокриття захистить автівку від серйозних ушкоджень, яких завдає великий дорожній щебінь або більш серйозні шкідники. Але лакофарбове покриття кузова протягом певного часу буде захищеним від негативного впливу ультрафіолетових випромінювань, кислотних дощів, хімічних речовин і з легкістю буде очищуватися за допомогою звичайної тканини без агресивних хімічних засобів або легкого напору води.

До речі, не треба також чекати, що одна процедура покриття захистить автівку назавжди. Термін, скільки тримається кераміка на авто, залежить від виробника. Але в середньому він досягає 6–12 місяців.

Для більшості автомобілів це гарна інвестиція. Тому що DIY-набори коштують недорого, але заощаджують ваші кошти на мийці й очистці. Тобто, підтримувати авто в хорошому стані буде набагато легше.

 

Як нанести нанопокриття власноруч: підготовчі роботи

Інструкція з нанесення засобу, як правило, додається до комплекту. Але зустрічаються виробники, що нехтують таким важливим елементом DIY-набору.

У будь-якому випадку, процедура виглядає приблизно однаково.

Отже, як покрити авто керамікою власноруч:

  1. Попередня підготовка. Це видалення забруднень і вже наявних захисних покриттів. Рекомендуємо застосовувати спеціалізовану глину: з її допомогою можна легко позбутися воскового покриття й інших засобів.
  2. Далі за допомогою абразивних паст і полірувальної машинки обробляється ділянка кузова або вся поверхня, на яку буде наноситися нанокераміка. Ці пасти прибирають і згладжують дрібні подряпини на кузові.
  3. За допомогою сильного повітряного потоку (наприклад, продувки стисненим повітрям) позбавляємося залишків вологи з областей обробки. Тільки після ретельного просушування автівки можна переходити до подальших етапів нанесення кераміки.
  4. Для збільшення адгезії рекомендується знежирити поверхню за допомогою ізопропілового спирту або інших очисників. Мікрофіброю тканиною обробляємо всю поверхню. Це дасть змогу підвищити зчіпні властивості між лакофарбовим шаром та нанокерамікою.

 

Наносимо покриття

Отже, підготовчі роботи закінчено. Переходимо безпосередньо до обробки кузова керамікою обов’язково в приміщенні зі сталою температурою у межах 10–30 °С. Сама процедура повинна точно відповідати інструкції. Але, як ми вже писали, в деяких (ненайкращих) випадках інструкція може бути відсутня.

Зазвичай 4–5 крапель засобу або одне розпилення наноситься на аплікатор з комплекту або на мікрофібру і без прикладання великих зусиль розподіляється по поверхні лакофарбового шару машини. Спочатку наносимо склад горизонтальними, а потім вертикальними рухами. Після нанесення поверхню потрібно відполірувати сухою ганчіркою з мікрофібри (вже без засобу на ній!).

Залишаємо кераміку на 40–60 хвилин.

Щоб прискорити процес затвердіння покриття, можна скористатися інфрачервоним сушильником. Для цього при 120–130 °С прогріваються оброблені поверхні протягом 20 хвилин.

 

Але це, звичайно, можливо тільки в умовах професійного сервісу.

Після висихання першого шару можна перейти до наступного. Всього варто нанести не менше 3-х шарів.

Таким чином, нанесення покриття – це не важкий, але часозатратний і трудомісткий процес. Та якщо ви готові витратити час та заощадити гроші, DIY-набори відмінно вам послугують!

Для найбільшого ефекту краще наносити професійні покриття в салонах, але за процедуру доведеться сплатити чималу суму грошей. Висновок: чим краще покрити кузов автомобіля – вирішувати тільки вам.