В сучасному мистецтві міцно закріпились такі поняття як стріт-арт і графіті, але якщо чесно, не завжди можна назвати результати такої творчості мистецтвом. Одна справа, коли за діло береться майстер і перетворює сіру стіну на яскравий образ, несучій суспільний або естетичній месседж, і зовсім інша справа – результати практики початківців-любителів, що відверто псують фасади будівель. Для боротьби з несанкціонованим малюванням існують антиграфіті покриття, про які ми і хочемо розповісти в цьому огляді.
Засоби антиграфіті досить затребувані на ринку лакофарбової продукції, так як проблема графіті завжди залишається актуальною і не тільки для великих міст.
Існує безліч способів боротьби з графіті. Наприклад, деякі будівлі фарбують в білий колір, щоб потім цим же кольором зафарбовувати прояви вандалізму. Десь використовують постійне відеоспостереження. Але навіть наявність камер та суворих охоронців іноді виявляються недостатніми засобами. Отже антивандальний засіб антиграфіті залишається по суті найефективнішою та найдешевшою зброєю в боротьбі за чистоту стін.
Відразу підкреслимо, антивандальне покриття захищає не тільки від графіті і настінних малюнків, але і від розклеювання оголошень на фасадах будівель, стовпах, залізобетонних спорудах для цього непризначених. Покриття виготовляється на базі воску і парафіну, завдяки чому адгезія з клейовими складами, лакофарбовими матеріалами знижується до мінімуму. Для видалення графіті з обробленої поверхні досить пройтися по ній струменем води під тиском, або скористатися жорсткою щіткою.
З оголошеннями та афішами ще простіше. Через погану адгезію оголошення просто відвалюються через декілька хвилин після наклеювання. Після зняття стороннього предмету зі стіни на поверхні не залишаються сліди, що досить важливо.
Опис, технічні факти про антивандальне покриття
За фізичним складом антивандальне покриття фасадів – це прозора плівка 150-300 мкм завтовшки. Плівка утворюється після повної герметизації , тобто через 24 години після нанесення. Варто зауважити, антиграфіті не змінює колір поверхні. Покриття не тільки захищає від малюнків та оголошень, але і відштовхує опади.
При роботі з будівельним нанозахистом важливо правильно підготувати поверхню. Якщо на поверхню раніше ніколи не наносили нічого подібного, досить висушити стіну та очистити від бруду.
Якщо планується наносити антиграфіті на загрунтований або пофарбований матеріал, радимо провести пробне нанесення для перевірки сумісності покриття з основою.
Головне правило підготовки просте: поверхня повинна бути міцною, сухою та чистою, лакофарбовий шар не повинен відвалюватися.
Наноситься засіб валиком з довгим ворсом, а стики і кути фарбуються пензлем. Якщо є можливість, дозволяється використовувати установку безповітряного розпилення.
Головні переваги противандальної суміші
Насамперед антивандальне покриття стін охоплю величезний перелік матеріалів, на які може наноситися. Окрім цього антиграфіті:
- має високі показники адгезії, завдяки чому клей не тримається на обробленій поверхні;
- не змінює первинний колір стін;
- заповнює дрібні дефекти в стіні, тим самим покращуючи герметичність;
- запобігає скупченню пилу;
- не покривається бурульками під час заморозків;
- бореться з біологічними шкідниками: лишайниками, грибками тощо
До початку нанесення, потрібно визначитися зі складом захисту. Фахівці поділяють професійні дієві засоби на два види: одноразові, довгострокові.
Перші – це бюджетний варіант, який вимагає від власника регулярного нанесення нового шару після кожного видалення настінних малюнків. Регулярне оновлення обумовлено тим, що при змиванні зображень, захисна плівка також змивається.
Окремим плюсом антивандальних речовин є їх безпечність по відношенню до навколишнього середовища.
Другий різновид хімічних професійних сполук має внутрішню класифікацію, до якої входять речовини, що відрізняються впливом. Одні утворюють спеціальну оболонку, інші просочуються крізь будівельний матеріал. В обох випадках забезпечується високий рівень попередження проникнення компонентів фарби, яка використовується вуличними «художниками», а це досить істотно полегшує подальше видалення шедеврів. Очевидно, що покриття довгострокової дії дорожчі за одноразові.
Купівля антиграфіті не така вже й складна справа, але під час вибору слід приділяти увагу окремим параметрам. Це важливо з точки зору ефективності майбутнього заходу.
При покупці слід враховувати наступні критерії:
- в’язкість розчину;
- показники щільності;
- витратний обсяг;
- відтінок. Цей критерій актуальний для непрозорих варіантів;
- кількість шарів, які слід нанести для отримання рекомендованого виробником рівня захисту.
Врахувавши всі тонкощі ви можете підібрати засіб для ефективного та тривалого використання.
Де краще за все використовувати антиграфіті?
Продукти Antigraffiti використовуються з метою:
- попередження старіння несучих стін та внутрішніх, зовнішніх бетонних перекриттів;
- запобігання псуванню житлових, комерційних, промислових, культурних та історичних об'єктів, зокрема монументів, архітектурних пам'яток, скульптур;
- збереження презентабельного вигляду інфраструктури міста;
- спрощення догляду за об’єктами приватної та громадської нерухомості.
Як вже було зазначено, засіб наноситься різними способами. Майстри стверджують, що вибір методу залежить структури використовуваної суміші і її компонентів.
Прийшов час зробити висновки. Життя знову і знову доводить нам, що безвихідних ситуацій не буває. Будь-яку проблему можна вирішити, і графіті в тому числі. Боротися з наслідками дорого та нерозумно. Куди розумніше і простіше провести профілактичні заходи, обробивши стіни на інші конструкції antigraffiti.
Сподіваємося, цей огляд був корисним та цікавим. Для отримання детальнішої інформації щодо антивандальних речовин, необхідно перейти до каталогу, або зателефонувати менеджеру магазину.