М'які меблі – ключовий елемент дизайну і меблювання житлового простору. Дивани, крісла купуються на тривалий час, а тому потребують особливого ставлення. Вибір параметрів безумовно впливає на термін служби виробу, однак, для продовження експлуатаційного періоду на максимальній час варто організувати регулярний і, що найважливіше, правильний догляд за меблями, з урахуванням матеріалу оббивки та каркасних елементів.
Базові експлуатаційні правила
Перше, на що слід звернути увагу, при виборі меблів – матеріал та якість виконання оббивки. Це важливо саме тому, що в процесі експлуатації зовнішній шар зношується швидше за інші елементи конструкції.
Для продовження терміну експлуатації оббивки рекомендується дотримуватись наступних правил:
-
Підтримуємо оптимальний температурний режим та вологість повітря в приміщенні. Для більшості тканин актуальна температура не нижче 3 °С., та вологість не більше 70%.
-
Забезпечуємо правильну відстань від опалювального обладнання і сонячних променів: не менше 1 метра.
-
Встановлювати крісла і дивани слід тільки на рівній підлозі. Навіть невеликі нерівності можуть привести згодом до перекосу, деформації конструкції.
-
Не становимся на меблі ногами, не сідаємо на непридатних для цього частинах, не стрибаємо, не використовуємо в якості спортивного тренажеру.
-
Час від часу перевіряємо механізм трансформації, сполученні елементи.
-
Запобігаємо падінню гострих предметів на оббивку дивана.
-
Перестановку меблів проводимо з обережністю. При перенесенні тримаємо за низ.
-
Встановлюємо періодичність специфічної чистки оббивного матеріалу, керуючись його особливостями, рівнем забруднення.
Пам’ятаємо, що тканинні і шкіряні дивани мають різну специфіку догляду. Далі ми розглянемо кілька прикладів догляду за різними типами оббивки.
Догляд за диванами з тканини
Головні рекомендації по догляду за тканинними оббивками – акуратна експлуатація і систематичне сухе прибирання. Більш складний сценарій – плями. Якщо вони з’явились, дотримуйтесь таких правил.
-
Забруднені ділянки не можна терти. Це лише погіршить стан покриття. Для видалення плям потрібно звернутись до абсорбуючого матеріалу, наприклад, губки.
-
При використанні спеціалізованого засобу для виведення плям не можна використовувати відразу кілька найменувань – потрібно зупинитися на одному засобі. Не захоплюйтесь очищенням, враховуючи той факт, що засоби можуть знебарвити оббивку.
-
Заборонено використовувати їдкі засоби або абразивні речовини.
-
Для обробки поверхні робимо кругові рухи від центру до країв.
-
Не використовуємо для сушіння електричні прилади. Пляма повинна висохнути природним шляхом.
Сучасні виробники пропонують цікаві методи захисту оббивки від зовнішнього впливу. Наприклад нанозахист текстилю дозволяє вкривати всю поверхню меблів тонким прошарком відштовхуючого вологу та бруд компоненту. Цей засіб для догляду за меблями позбавляє від необхідності проводити складні процедури, зазначені вище.
Чистка інших тканинних матеріалів
Розглянемо інші популярні види оббивних матеріалів, і почнемо з флокірованої тканини. Для очищення флоку використовують будь-який миючий або спеціалізований засіб. Однак, зверніть увагу – засіб не повинен містити нафтопродукти і спирт.
Регулярне використання пилососа допоможе зберегти блиск текстури, позбутись дрібних забруднень, пилу з поверхні виробу.
Вироби з флока рекомендується встановлювати на відстані не менше 50 см від обігрівальних приладів.
Догляд за оксамитовою оббивкою
При догляді за оксамитовою оббивкою забороняється використовувати пилосос. Поверхня може бути зіпсована, а первісний вигляд дивана втрачений безповоротно. Також забороняється чистити оксамит жорсткими щітками, прати будь-яким способом.
Найбільш ефективний метод видалення забруднень на оксамиті – легке протирання плям бензином. Після проведення процедури ділянці дають час просохнути, після чого протирають повторно, але вже нашатирним спиртом.
Очищення шенілової оббивки
Найпростіший в догляді варіант оббивки. Забруднення видаляються мильним розчином. Жири розчиняються аміаком з водою.
Матеріал відмінно очищується пилососом і специфічними засобами для оселі, що дозволяють «витягувати» забруднення назовні.
Догляд за велюровою оббивкою
У разі використання меблів з велюру, необхідно регулярно проводити легке вологе прибирання.
Велюрові чохли дозволяється прати в машинці при 30°С, але віджимати можна на самих мінімальних обертах.
Очищення жакардової оббивки
Жакардова оббивка легко піддається сухому чищенню. Складні забруднення видаляються теплою водою і м'якою щіткою без додавання хімічних засобів. Жакардова тканина не любить високих температур, тому при обробці поверхні слідкуйте з тим, щоб вода не була нагріта більше ніж на 40°С.
Догляд за гобеленовою оббивкою
Гобеленова оббивка очищається звичайним пилососом. Якщо є така можливість гобеленову тканину можна випрати. Але слід зауважити, що після прання матеріал може відчутно зменшитися в розмірах.
Догляд за шкіряними диванами
Натуральна, штучна шкіра – це окрема тема для аналізу. Зручні в експлуатації і догляді матеріали, також потребують уваги власників.
Ось декілька правил, які допоможуть зберегти диван зі штучної шкіри в гарному стані на довгі роки.
-
Відстань від опалення – 30 см і більше.
-
Розміщення поза зоною падіння прямих сонячних променів.
-
Не можна пилососити матеріал, щоб його не подряпати.
-
Обробляємо забруднення за допомогою м’якої тканини і мильного розчину.
-
Не використовуємо агресивних хімічних засобів.
-
Для надання поверхні блиску, обробляємо її силіконовим засобом.
Догляд за оббивкою з натуральної шкіри
Натуральна шкіра – це престижний і довговічний матеріал. Дотримуючись певних правил, можна максимально довго зберегти товарний зовнішній вигляд шкіряного дивану. Для цього потрібно:
-
підтримувати оптимальний рівень вологості, температури в приміщенні;
-
кожен рік знежирювати поверхню;
-
берегти шкіру від сонячних променів;
-
обробляти плями м’якою тканиною, мильним розчином.
Як можна зрозуміти, кожен матеріал вимагає особливого догляду. Чим відповідальніше ви поставитися до збереження зовнішнього вигляду оббивки, тим довше прослужать меблі. В нашому магазині ви знайдете сучасні засоби догляду, прибирання та догляд з якими перетворяться на простий набір дій.