Взимку автівка вимагає підвищеної уваги та захисту, тому власнику необхідно своєчасно потурбуватися про її його обробку та закупити якісну автокосметику для захисту кузову, колес, скла тощо.
Зима – загроза для автівки
Зимова сльота, сіль, пісок, хімреактиви, якими обробляють дороги, шарами налипають на автомобільний кузов, створюючи сприятливе середовище для поширення корозії. Окрім того, лакове покриття у процесі експлуатації отримує як механічне, так й хімічне навантаження, і, як наслідок, на лаку утворюється безліч пошкоджень. Також не слід забувати, що сам лак має досить пористу структуру на мікрорівні. Така структура плюс пошкодження в процесі експлуатації дозволять максимально утримувати безліч різноманітних забруднень, які негативно позначаться на терміні служби всього лакофарбового покриття. Плюс – пошкодження від самого автовласника, який не знає, як правильно очищати автомобіль від снігу і льоду, та несвідомо завдає шкоди автівці.
Якщо говорити про зимовий період, то до всіх забруднень можна сміливо додати перепади температур. Лакофарбове покриття стає особливо крихким при негативній температурі, а тому більш схильним до мікротріщин і сколів.
Але не тільки кузов та інші металеві елементи піддаються впливу агресивного середовища за низької температури – захисту та догляду вимагають також:
- Автомобільне скло, яке може обмерзати й до кінця зими покриватися павутиною дрібних подряпин через постійне чищення скребком;
- Колісні арки, що активно руйнуються від каменів, солі, дорожніх реагентів, що працюють у негативному тандемі з постійною вологою від снігу і льоду;
- Гумові ущільнювачі та пластик, що також страждають від постійного морозу та вологи.
Далі ми розповімо, як очистити авто від криги без пошкоджень та яких заходів слід вжити, щоб захистити свій транспортний засіб від усіх агресивних зимових факторів.
Як захистити своє авто і зробити очищення снігу та льоду безпечним та простим
Порада номер один – використовуйте тільки спеціальні щітки. Щітки, або ганчірки, які, здавалося б відмінно підходять для цієї мети, реально можуть серйозно пошкодити покриття. Очищаючи кригу робіть щіткою не хаотичні кругові рухи, а рухи "вперед-назад" в одному напрямку.
Використання нанозасобів для кузова
Крім цього, для простого та безпечного очищення варто проводити профілактичні дії: використовувати спеціальні нанохімічні склади, які створюють захисний шар на поверхні кузова та скла.
Наприклад, нанокераміка від литовського бренду NanoTekas створює міцний захисний шар на лакофарбовому покритті автівки за рахунок наночастинок, що активно герметизують пори. Серед інших переваг, покриття створює на поверхні кузова ефект "анти-дощ" і "анти-крига", тобто гарантує легке чищення від намерзань й снігу.
Захист стекол
Те ж саме стосується захисту стекол. Робоча частина скребку для скла зазвичай виготовляється або з пластику, або з гуми, але навіть якщо це м'який синтетичний матеріал, то на морозі він має властивість твердіти. Активно орудуючи скребком, ви можете зіпсувати скло, залишивши на ньому подряпини та мікротріщини. Згодом такі пошкодження призводять до втрати міцності скла та погіршення видимості.
Для захисту можна використовувати плівку від дощу для машини, а краще – її нанохімічний аналог – засоби типу “антидощ” – суміш силіконів і полімерів, розведених органічним розчинником, що герметизують мікротріщини на склі, створюють ефект ковзання та сприяють легкому очищенню скла від льоду та снігу.
Як варіант, можна використовувати:
- Відносно недорогі засоби у спреях типу “антидощ” (наприклад, водовідштовхувальне покриття для скла і дзеркал YOCHEM);
- Або професійні нанозасоби типу “рідке скло” (таке входить до набору продуктів NANOTEKAS CERAMIC COATING KIT FOR EXTERIOR).
Препарати першого типу підійдуть для самостійного використання: представлені у вигляді спреїв, вони відносно легко наносяться на чисту, суху, знежирену поверхню та розтираються паперовим рушником. Сохнуть протягом 10-15 хвилин. Діє покриття до декількох місяців в залежності від умов експлуатації.
Важче наноситься професійне рідке скло, час висихання його складає мінімум 2 години (рекомендований період 12 годин). Такий засіб краще наносити в умовах сервісного центру, коштує він дорожче, однак ефект триває від 12 місяців та додатково захищає скло від механічних пошкоджень.
Чищення стекол
З такими засобами вам, скоріш за все, не прийдеться думати про те, як розморозити лобове скло та зчистити лід. Але, якщо проблема замерзання все ж виникла, рекомендуємо купити надійний і швидкодіючий розморожувач, який гарантовано впорається з проблемою і не зашкодить склу або ЛФП. Такі засоби випускають багато фірм, вони мають пристойний обсяг та малу вартість.
Якщо такого засобу під рукою немає, можна використати “народні” методи:
- Прогріти скло обігрівачем в салоні;
- Очистити сольовим чи спиртовим розчином;
- Обробити розчином оцту;
- Прогріти феном;
- Відігріти грілкою з гарячою водою.
Про те, як розтопити лід на вулиці такими способами, знає, напевно, кожен водій. Але краще все ж використовувати спеціальні засоби, адже кожен з домашніх методів може завдати шкоди автівці. Наприклад, сіль шкідлива для металу та гумових ущільнювачів.
Для запобігання зледеніння рекомендуємо вживати профілактичних дій, як накрити авто шматком тканини чи клейонки. Зазвичай використовується великий рушник або простирадло, але можна застосувати шматок будь-якої не сильно ворсистої тканини відповідного розміру. Тканина накидається на скло і з натягом притискається передніми дверима. Якщо вночі пройде крижаний дощ або сніг, основна частина вологи осяде на тканині, а залишки легко прибираються зі скла. До речі, якщо у вас є стара протисонячна шторка на лобове скло, не поспішайте її викидати. Якщо пришити до неї пари гумок чи мотузок, то можна буде класти її на скло замість тканини, а ручками, що пришиті, кріпити за бічні дзеркала.
Захищаємо колеса
Лід на колісних арках часто завдає незручності. Річ у тім, що коли машина в снігу, він налипає на арках коліс та майже відразу замерзає, перетворюючись на тверді та важкі льодяні брили.
Це може призвести до втискання підкрилок та їх деформації. Тому мі рекомендуємо обов'язково очищувати арки коліс від снігу, щоб надалі вони не перетворилися на лід.
Якщо мокрий сніг на колесах вже перетворився на лід, спробуйте скористатися гарячою водою, молотком для льоду навколо коліс, киянкою з м'якою оббивкою для кузова. Працюйте інструментом дуже акуратно, щоб не пошкодити інші деталі.
За фінансової спроможності, можете застосувати спеціальні засоби проти льоду для коліс авто, що продаються у магазинах автокосметики. Після них іноді можуть залишатися потоки бруду, але це вже не так страшно, як замерзлий сніг.
Ще одна деталь, що потребує захисту, – диски. Саме взимку їм особливо сильно дістається, коли на їхню частку припадає найнесприятливіша ділянка експлуатації:
- агресивне середовище реагентів;
- пісок і бруд;
- сніг, шуга і лід – запил розпеченого металу дисків і складу колодок при їзді;
- різкі перепади температур.
З урахуванням агресивного середовища, якого схильні колісні диски, на ринку довгий час просто не існувало їх ефективного захисту.
Але нещодавно з'явилося нанопокриття для колес – пропозиції з категорії керамічних молекулярних сполук (нанокераміки або рідкого скла). Ці засоби позиціонуються як захисні склади тривалої дії. Загальна їх риса – це продукти на основі діоксиду кремнію SiO2. Вони надійно захищають диски від агресивних хімікатів та солей.
Відкриваємо двері
На останнє питання: як відкрити машину після крижаного дощу, ми також відповімо, що в ідеалі скористатися засобом для розморожування, яке потрібно розпорошити контуром дверей в ділянці ущільнювачів. Застосування грубої сили, використання окропу чи зазначених вище народних методів може пошкодити автівку.