Технологія «гідрофобне нанопокриття». Як вона працює?

Наноматеріали – це тонкі шари або хімічні структури, що мають товщину не більше 1–100 нанометрів.

Нанесення нанопокриття на поверхню надає звичайним предметам певних хімічних або фізичних властивостей, наприклад, гідрофобності (стійкості до води). Гідрофобні матеріали не змочуються, а вода, що на них потрапляє, збирається в краплі та скочується.

У природі є приклади незмочування – це листя лотоса, крила метелика, качине пір’я.

Гідрофобне нанопокриття після нанесення створює міцні хімічні зв’язки з поверхнею, утворюючи довготривалий бар’єр, який відштовхує воду, забруднення і часто УФ-промені. Мета такого покриття – зберегти, захистити й покращити властивості поверхні.

Які переваги має текстиль, оброблений нанопокриттям?

До недавнього часу покриття для захисту поверхонь були нестійкими і потребували регулярного оновлення. На сьогодні найкращими покриттями є ті, що виготовлені з використанням досягнень нанотехнологій.

Просте нанесення покриття на текстиль надає матеріалу особливих властивостей та не змінює його колір, текстуру, повітропроникність. Однією з ключових переваг наноматеріалів є міцність покриття, його стійкість до подряпин.

Нанопокриття називають також «розумною технологією». Оброблена поверхня набуває нових характеристик: самоочищення, водовідштовхувальних властивостей, УФ-захисту. Кожна компанія намагається розробити свій ефективний нанопродукт, кращий, ніж у конкурентів, з більшим терміном використання та з новими функціями.

Гідрофобне покриття для текстилю захистить м’які меблі, килими та штори від жирних плям

Жирні плями на оббивці м’яких меблів, килимах, шторах – це жахливе видовище. Щоб видалити бруд із текстильних поверхонь, можна скористатися народними методами:

  • Нанесіть на пляму крохмаль і почекайте 1 годину, щоб порошок увібрав в себе мастило. Потім пилосмоком очистіть поверхню.

  • Капніть на пляму засіб для миття посуду або налийте на неї мильний розчин. Втирайте мило в оббивку м’якою щіткою. Вогкою тканиною змийте мильний розчин.
  • Замийте пляму розчином (1 чайна ложка нашатирного спирту на ¼ склянки теплої води).
  • Протріть оббивку тканиною, змоченою простою водою.

Під час видалення масних плям слід бути обережними, щоб не дати жирним розводам поширювалися далі.

Існує й інший сучасний ефективний спосіб захисту текстильних поверхонь – гідрофобне покриття для текстилю.

Компанія «NanoPhos» (Греція) пропонує гідрофобне покриття для текстилю і шкіри – SURFAPORE H.

Це інноваційне водовідштовхувальне нанопокриття, що захищає текстиль і шкіру від води, бруду, жиру. Продукт створений на водній основі. Обробка ним поверхні не впливає на зовнішній вигляд матеріалу, не змінює його колір.

NanoPhos SURFAPORE H створює на текстилі захисний шар, який запобігає змочуванню матеріалу. Вода відштовхується від поверхні, матеріал залишається сухим. Вода, жир і плями від їжі не проникають в структуру матеріалу, а залишаються на захисному шарі, тому бруд легко відмити.

Нанопокриття SURFAPORE H захищає та надає гідрофобного й олеофобного ефектів оббивним тканинам, килимам, шторам і поверхням, покритим текстилем.

Засіб легко наноситься за допомогою пензля, пульверизатора або валика, не модифікує зовнішній вигляд поверхонь, має довготривалий ефект після нанесення, екологічно чистй і безпечний для довкілля.

Із SURFAPORE H ви зможете полегшити собі життя. Вода, жир і плями від їжі не зможуть проникати й бруднити оброблені поверхні. Це полегшить прибирання і створить тривалий чистий вигляд поверхонь.

#укрнаномаркет #новахіміядлявас @nanomarket.ua