Мідь – це отрута для паразитів і ліки для риб. Цінність препаратів із міддю передусім у тому, що є можливість підтримувати в акваріумі безпечну концентрацію міді для риб, але смертельну для паразитів.

З’ясуємо, чому після того, як ви придбали для акваріумних риб ліки на основі міді, необхідно купити тест на мідь для акваріума.

Препарати з міддю для лікування акваріумних риб

Препарати на основі міді – це простий, але ефективний засіб для лікування акваріумних риб.

Найпоширенішою сполукою є сульфат міді (CuSO4 x 5Н2О). У побуті його називають мідним купоросом. Але це не зовсім правильно. Мідний купорос – це технічний продукт, який не можна використовувати в акваріумістиці. Розчин сульфату міді призначений для боротьби проти грибкових і бактеріальних хвороб, а також від найпростіших паразитів, таких як Amyloodinium і Cryptocaryon.

Однак є застереження. Сульфат міді смертельний для безхребетних: равликів, крабів, креветок, а перевищення рекомендованих концентрацій може призвести до смерті особливо чутливих риб.

Слід звернути увагу на хімічні реакції, які перебігають при додаванні солей міді у воду акваріума. За наявності у воді карбонатів або каменів на основі кальцієвих солей вугільної кислоти іони міді утворюють карбонатні комплекси, які нерозчинні у воді, тобто випадають в осад. Таким чином, концентрація міді в акваріумній воді зменшується. При зниженні рН води в кислу сторону (нижче 7) розчинність мідного карбонату підвищується, що призводить до раптового збільшення кількості міді у воді акваріума. А високі концентрації міді смертельні для риб.

Щоб знизити можливість міді утворювати комплекси з карбонатами, були розроблені ліки на хелатній основі міді. Хелати – це комплексні сполуки іонів металів з великою молекулою, наприклад, етилендіамінтетраоцтовою кислотою. Хелатна форма стабільніша за сульфатну, але мідь усе ще може осідати в розчині.

Тривалість лікування риб сполуками міді становить від 10 до 30 днів. Відповідно, щоб вилікувати рибу, а не згубити, необхідно постійно контролювати концентрацію міді у воді. Постає питання вибору надійного тесту на мідь для акваріума.

Тестові смужки на мідь у воді та крапельний тест: що краще?

Спільне у тестових смужок на мідь і крапельного тесту є те, що концентрація міді визначається візуально, методом порівняння забарвлення з кольоровою шкалою. Усе інше – різниться.

Крапельний тест на мідь. Щоб провести аналіз води на мідь, необхідно відібрати воду з акваріума і вливати в неї розчини відповідно за номерами (черговість не переплутати!).  Суміш перемішати, зачекати 5 хвилин і порівняти отримане забарвлення з кольоровою шкалою. Для деяких акваріумістів такий тест може здатися складним.

Тестові смужки на мідь у воді. З тестовими смужками на мідь у воді LaMotte INSTA-TEST COPPER проводити аналіз набагато простіше. Цей тест, на відміну від крапельного, швидший і зручніший. Потрібно занурити тестову смужку у воду на 2 секунди, струсити, щоб видалити зайву воду, почекати 30 секунд і порівняти колір смужки з кольоровою шкалою, надрукованою на флаконі для зберігання. Виробник тесту LaMotte вказує, що тестові смужки призначені для вимірювання концентрації міді в діапазоні від 0 до 3,0 ppm.

 

#аналізивласноруч #новахіміядлявас #здоров'я #зсж @Yochemm